Morale podopieczne Bogdana Serwińskiego z pewnością mocno ucierpiało po porażce sprzed tygodnia w Krakowie. Muszynianka prowadziła z Treflem Proximą już 2:0, by przegrać 2:3.

Tym bardziej więc cenne jest zwycięstwo z teoretycznie lepszą drużyną z Łodzi.

Sobotni pojedynek był walką set za set. Dwukrotnie na prowadzeniwe wychodziły gospodynie i dwukrotnie je traciły. Najbardziej zacięta była czwarta partia, która od początku do końca była szalenie wyrównana. Ostatecznie na przewagi wygrały przyjezdne i doprowadziły do tie-breaku.

A w tym ostatnim secie wyrównana walka toczyła się do stamu 5:5. Potem kilkupunktową przewagę osiągnęły Muszynianki i dowiozły zwycięstwo za dwa punkty do końca.

Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana atakująca Polskiego Cukru Muszynianki Monika Bociek, która zodbyła dla zespołu aż 24 punkty.

W niedzielę swój mecz gra Trefl Proxima Kraków. O 20.00 zmierzy się z Eneą Piła.

W 1. lidze kobiet przyszło rywalizować obu zespołom z Małopolski. PWSZ Tarnów przegrał z Solną Wieliczka 0:3.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - Grot Budowlani Łódź 3:2 (25:20, 20:25, 25:21, 24:26, 15:10)

Polski Cukier Muszynianka: Radenkovic, Wójcik, Savic, Bociek, Brzóska, Śmieszek - Medyńska (libero) oraz Karolina Portalska (libero).

Budowlani: Vincourova, Grajber, Polańska, Kąkolewska, Twardowska, Grobelna - Witkowska (libero) oraz Cutura, Muszyńska, Polak