Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Kłopoty w juniorskiej kadrze narodowej skoczków

  • Sport
  • date_range Czwartek, 2012.08.23 16:07 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:53 )
Murańka operowany, Byrt wykluczony. Polski Związek Narciarski poinformował dziś na swojej stronie internetowej o poważnych kłopotach zdrowotnych jednego z najbardziej uzdolnionych skoczków młodego pokolenia Klemensa "Klimka" Bachledy.
Polski Związek Narciarski poinformował dziś na swojej stronie internetowej o poważnych kłopotach zdrowotnych jednego z najbardziej uzdolnionych skoczków młodego pokolenia Klemensa "Klimka" Bachledy. Jego problemy ze wzrokiem zaczęły się po upadku na skoczni w trakcie zgrupowania w Austrii. Sam skoczek początkowo bagatelizował problem, ale po konsultacji w Klinice w Krakowie okazało się, że niezbędna jest operacja uszkodzonej rogówki. I to nie jedna. Pierwszą Klimek ma już za sobą. Powiodła się. Ale zakopiańczyk wie także, że kolejne czekają go jeszcze w listopadzie i na wiosnę przyszłego roku. Do tego czasu zawodnik będzie musiał korzystać ze specjalnych soczewek, które mają do niego dotrzeć być może już w przyszłym tygodniu z USA. Obecnie Murańka ma przymusową przerwę w skakaniu.
Przypomnijmy, że w lipcu Zarząd PZN zawiesił w prawach członka kadry narodowej innego ze srebrnych medalistów mistrzostw świata w konkursie drużynowym z Erzurum, Tomasza Byrta. W jego powodem rozbratu ze skokami był "brak realizacji zadań treningowych".

TK

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

957029

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię