Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Już w ten weekend rusza Letnia Grand Prix w skokach narciarskich

Niespodziewany skład polskiej reprezentacji kobiet

Już 16 lipca, na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince zainaugurowany zostanie nowy sezon zawodów Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. W tym roku po raz pierwszy w Wiśle wystartują także kobiety. Trener polskiej kadry Łukasz Kruczek zdecydował się na wystawienie tylko czterech swoich podopiecznych. Do piątkowych kwalifikacji przystąpią: Anna Twardosz, Nicole Konderla, Joanna Szwab i Wiktoria Przybyła. Na pewno zaskoczeniem jest pominięcie Kingi Rajdy i Kamili Karpiel, czyli zawodniczek, które w 2019 roku reprezentowały nasz kraj podczas mistrzowskiego mikstu w Seefeld. Nie ma w składzie także siódmej naszej zawodniczki z prawem startu, czyli Magdaleny Pałasz. W Wiśle, korzystając z prawa gospodarza zawodów, teoretycznie Polska mogła wystawić nawet dwunastoosobową reprezentację pań.

W sumie do konkursu zgłoszonych zostało 56 zawodniczek, przy 55 zgłoszeniach do konkursu mężczyzn.

W Wiśle zaplanowane są po dwa konkursy indywidualne.

Źródło: PZN
Autor:
Tadeusz Kwaśniak

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię