W sobotnim konkursie w Titisee-Neustadt nie brakowało dalekich skoków. Rekord skoczni ustanowiony przez Domena Prevca w kwalifikacjach nie został jednak pobity. Druga seria odbyła się w nieco loteryjnych warunkach. Ostatecznie zwyciężył Johann Andre Forfang, drugi był Peter Prevc, a trzeci Kenneth Gangnes.

Druga seria sobotnich zawodów została rozegrana przy zmiennych warunkach atmosferycznych, co spowodowało liczne roszady, jeśli chodzi o miejsca poszczególnych zawodników. Dobrze spisali się Polacy, dla których był to jeden z lepszych konkursów w tym sezonie!

Najlepszy z biało-czerwonych w sobotnim konkursie był Kamil Stoch, który zajął trzynaste miejsce. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi po pierwszej serii zajmował dopiero 23. pozycję, ale po skoku na odległość 135,5 metra w serii finałowej zdołał awansować o dziesięć lokat!

Dwudziestą lokatę zajął kolejny Polak - Stefan Hula. W jego przypadku można mówić o spadku, ponieważ na półmetku zawodów zajmował bardzo dobre, dziewiąte miejsce! O wielkim pechu może mówić Dawid Kubacki. Skoczek z Nowego Targu zaliczył upadek w drugim skoku i z 10. pozycji w pierwszej serii, spadł na 27. miejsce. Maciej Kot również przewrócił się po drugim skoku. Ostatecznie zajął 25. miejsce. Ostatnim z biało-czerwonych, którzy punktowali w Titisee-Neustadt był Andrzej Stękała. Małopolanin dopisze do swojego dorobku w Pucharze Świata dwa punkty, po zajęciu 29. pozycji w sobotnim konkursie. Swój występ na pierwszej serii zakończyli Bartłomiej Kłusek (39. lokata)i Piotr Żyła (40. miejsce).

Po raz 499. w karierze na rozbiegu zawodów PŚ stanął w sobotę 44-letni Japończyk Noriaki Kasai, urodzony 6 czerwca 1972 roku. Uplasował się po skokach na 133 i 125 m na 12. miejscu o 0,1 pkt przed Kamilem Stochem.

W klasyfikacji PŚ na trzy zawody przed końcem cyklu prowadzi Peter Prevc - 2023 pkt, wyprzedzając Niemca Severina Freunda - 1364 oraz Kennetha Gangnesa - 1213. Najlepszy z biało-czerwonych Kamil Stoch jest 21. z 259 punktami.