Hokeiści Comarch Cracovii przegrali z drużyną Ciarko PBS Bank KH Sanok i była to druga w ostatnich dniach porażka z mistrzem Polski. Krakowianie przegrali na własnej tafli 5:6 mimo, że po I tercji wygrywali 3:0, a w 38. minucie 5:3. Obydwa zespoły zagrały w dość eksperymentalnych składach, brakowało wielu kontuzjowanych graczy i zawodników powołanych na zgrupowanie kadry. Testowani są z kolei nowi gracze, także z przeszłością w NHL.

Hokeiści MMKS Podhale Nowy Targ przegrali w pierwszym meczu turnieju o „Spissky Pohar” z HK Spisska Nova Ves 3:5, a Unia Oświęcim przegrała z JKH GKS Jastrzębie 2:3.

Nowy sezon hokejowy w Polsce oficjalnie rozpocznie się 9 września meczem o "Superpuchar", w którym mistrz Polski Ciarko Sanok zmierzy się z Comarch Cracovią, która jest posiadaczem Pucharu Polski. Zawody rozegrane zostaną w Sanoku. Początek regularnego sezonu ligowego hokejowa centrala wyznaczyła na 26 września, aczkolwiek pierwsze mistrzowskie zawody między Ciarko Sanok a MMKS Podhale Nowy Targ zostaną rozegrane już 14 września. To za sprawą udziału sanoczan w Pucharze Kontynentalnym.

Do rozgrywek zostały dopuszczone trzy drużyny z Małopolski: Comarch Cracovia, MMKS Podhale Nowy Targ i Unia Oświęcim. Do dziś nie wiadomo, czy w ekstraklasie zagra 9, czy 10 zespołów.