To był pierwszy i jedyny czwartkowy mecz przedostatniej kolejki sezonu zasadniczego.

Dla katowiczan było to dziewiąte zwycięstwo z rzędu!

Gospodarze prowadzili 2:0 po golach Martina Vizdaneckiego w 8 min. i Patryka Krężołka w 22.

Comarch Cracovia odpowiedziała dopiero na pięć minut przed końcem 3. tercji bramką Kacpra Bryniczki. W końcówce wycofali nawet bramkarza, ale ekipa z Katowic przetrwała szarżę i dowiozła zwycięstwo do końca.

Comarch Cracovia zajmuje 3. miejsce w tabeli, GKS jest drugi. I to już się przed play-offami nie zmieni.

W piątek kolejne mecze przedostatniej kolejki. Unia Oświęcim podejmuje lidera, GKS Tychy (godzi. 18:00), a Tatry Ski Podhale Nowy Targ na wyjeżdża do Opola na mecz z Orlikiem (18:30)

Tauron KH GKS Katowice - Comarch Cracovia 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

1:0 - Vozdecky 7:04

2:0 - Krężołek - Sawicki, Strzyżowski 22:01

2:1 - Bryniczka - Chaloupka, Urbanowicz 54:58

Tauron KH GKS: Owen (Kosowski) - Grof, Cakajik, Vozdecky, Rohtla, Themar - Devecka, Wanacki, Malasiński, Wronka, Fraszko - Rąpała, Skokan, Krężołek, Sawicki, Strzyżowski - Krawczyk, Rybak Michał, Dalidovich, Rybak Maciej, Majoch

Comarch Cracovia: Radziszewski (Łuba) - Szurowski, Chaloupka, Sykora, Da Costa, Kalus - Rompkowski, Kolesnikovs, Urbanowicz, Bryniczka, Drzewiecki - Kruczek, Wajda, Sinagl, Dziubiński, Kapica - Dutka, Słaboń, Zygmunt, Domogała