Piłkarze Garbarni Kraków wykorzystali ostatnią szansę, by zakwalifikować się do spotkań barażowych o prawo gry w I lidze w sezonie 2018/2019. Warunkiem koniecznym była wygrana w wyjazdowym meczu z Wisła Puławy, przy jednoczesnym braku zwycięstwa Radomiaka w meczu w Bełchatowie z GKS. To stało się faktem! Radomiak zremisował 0:0, Garbarnia sięgnęła po zwycięstwo 2:0 i zajęła IV miejsce w końcowej tabeli II ligi.

„Brązowi” pierwszego gola strzelili rywalom w 57 minucie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystuje Tomasz Ogar. Siedem minut później zdobywca gola opuszcza boisko, ale jego zmiennik – Serhij Krykun nie chce być gorszy. To on podwyższa w 80 minucie na 2:0.

Garbarnia grała w tym meczu w nastąpującym składzie: Cabaj- Pietras, Masiuda, Ogar (64. Krykun), Kitliński, Wojcieszyński, Furtak, Wójcik (83. Gawle), Kiebzak (88. Ciesielski), Kalemba, Wrześniewski (56. Garzeł). Trener Mirosław Hajdo.

Przypomnijmy: w 1931 roku Garbarnia była mistrzem Polski. Na zapleczu ekstraklasy ostatni raz grała w sezonie 1973/1974.