Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Ekstraklasa nie dla małopolskich pierwszoligowców

  • Sport
  • date_range Niedziela, 2012.05.27 15:22 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:48 )
Ostatnie mecze sezonu w pierwszej lidze zdecydowały o awansie do ekstraklasy. Szanse na grę w elicie w przyszłym roku miały cztery drużyny. Wśród nich... Kolejarz Stróże. Awans zdobyły jednak Piast i Pogoń. Transmisji meczów Kolejarz Stróże - Olimpia Elbląg i Sandecja - GKS Katowice mogli Państwo słuchać na częstotliwościach 90 MHz w rejonie Nowego Sącza, 97,4 MHz w okolicach Gorlic oraz 102,1 MHz w rejonie Krynicy, a także za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Ekstraklasa nie dla małopolskich pierwszoligowców

Ekstraklasa nie dla małopolskich pierwszoligowców. Pierwsi swoją szansę zmarnowali piłkarze Termaliki BrukBet Nieciecza. Teraz w ich ślady poszli piłkarze ze Stróż. Awans wywalczyły Piast i Pogoń. Kolejarz zremisował z Olimpią Elbląg 2-2. W 5. minucie Anton Kołosow dobił strzał Michaiła Koladki i elblążanie nieoczekiwanie objęli prowadzenie w Stróżach. W 58. minucie drugą bramkę dla gości zdobył Nikołaj Borsukow. Odpowiedzią gospodarzy była bramka kontaktowa w 65. minucie Krzysztofa Gajtkowskiego. W końcówce spotkania Kolejarz wyrównał - gola zdobył Dawid Szufryn.
Skład Kolejarza: Sobański, Stefanik, Markowski, Cichy, Szufryn, Basta, Niane /34.Gajtkowski/, Gryźlak /53.Nitkiewicz/, Chrapek, Kowalczyk, Wolański /78.Rupa/.

Na koniec zająć czwarte miejsce... nie spodziewałem się tego. Wiedziałem, że mecz z Olimpią nie będzie łatwy. Dobrze, że wygrała Pogoń - bo przy naszym remisie i tak byśmy nie awansowali - powiedział po spotkaniu trener Kolejarza Przemysław Cecherz.

Trener Kolejarza Stróże Przemysław Cecherz
[]

Remis to było zbyt mało dla Kolejarza, by zdobyć awans. Piast Gliwice wygrał bowiem z Zawiszą Bydgoszcz 3-0 po bramkach Rubena Jurado, Wojciecha Kędziory i Tomasza Podgórskiego. Z kolei Pogoń Szczecin pokonał w Gdyni Arkę 2-0 po golach Emila Nolla Adriana Budki.

Termalika BrukBet Nieciecza bezbramkowo zremisowała w Łęcznej z Górnikiem. Skład Termaliki BrukBet Nieciecza: Budka, Skołorzyński, Czerwiński, Piątek /46.Metz/, Kubowicz, Pawlusiński /89.Martuś/, Rybski, Jarecki, Ceglarz, Szałęga, Drozdowicz.

Mecz w Nowym Sączu Sandecji z GKS Katowice także zakończył się wynikiem 0-0. Skład Sandecji: Bieszczad, Makuch, Midzierski, Frohlich /61.Trochim/, Fechner, Majkowski, /40.Szeliga/, Petran, Gawęcki, Janić, Aleksander, Wiśniewski /61.Leśniak/ .

ms/ps/kn


Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię