Seria pięciu zwycięskich spotkań mistrzyń Polski została przerwana przez rosyjskiego giganta, teraz czas na powrót do zwycięskiej passy. Podopieczne Jose Ignacio Hernandeza w środowy wieczór zagrają z mistrzyniami Czech - ZVVZ USK Praga.

Najbliższe rywalki krakowskiego zespołu swój mecz w lidze rozegrały w sobotę, zdecydowanie pokonując zespół Żabiny Brno 98:53. Czeszki w tabeli Euroligi zajmują obecnie trzecią lokatę, a w ostatniej kolejce pokonały na własnym terenie Nadezhdę Orenburg 67:59.

Biała Gwiazda swój ostatni mecz rozegrała w niedzielę. W 15. kolejce TBL Wiślaczki pokonały koszykarki z Sosnowca 75:67. Prawie połowę punktów dla drużyny z Krakowa zdobyła Yvonne Turner (34). Na dobry występ Amerykanki liczymy również w środowym starciu.

Koszykarki Wisły Can-Pack są na piątym miejscu w tabeli Euroligi. Zwycięstwo z Czeszkami zdecydowanie przybliżyłoby krakowianki do awansu do ósemki najlepszych drużyn Europy. Jest zatem o co walczyć. Niestety mistrzynie Polski po raz kolejny zagrają osłabione brakiem hiszpańskiej rozgrywającej Cristiny Ouvinii.

Początek meczu Wisła Can-Pack Kraków - ZVVZ USK Praga o 18.30.