Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Czarne chmury nad żużlowcami z Tarnowa

  • Sport
  • date_range Poniedziałek, 2012.11.19 18:29 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:58 )
Prezes Zarządu Unii Tarnów podała się do dymisji. Powodem jej decyzji są długi klubu, które jak pisze w oficjalnym oświadczeniu "nie pozwolą zakończyć obecnego sezonu na zero".

fot. P.TopolskiPrezes Agata Mróz dymisję złożyła na ręce Przewodniczącego Rady Nadzorczej Klubu. Na stronie internetowej klubu pojawiło się oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

- Podstawowe przyczyny dymisji pani prezes, to zaległości a w zasadzie dziura w kasie budżetowej klubu. Jest to ogromny problem, ponieważ za dwa tygodnie zbliża się komisja licencyjna, gdzie każdy klub żużlowy w Polsce musi przedstawić swoje wyniki finansowe i nie może mieć żadnych zaległości zarówno wobec zawodników jak i innych firm - wyjaśnia Michał Koziara z biura prasowego klubu.

Zaległości tarnowskiego klubu są spore, jak czytamy w oświadczeniu - obecne niezapłacone zobowiązania klubu wobec zawodników wynoszą 1 mln 300 tys. zł, w tym jest także kwota odsetek o którą skarży klub były zawodnik Sebastian Ułamek. Jeśli klub nie upora się z zaległościami to może nie dostać licencji a , przypomnijmy że już w zakończonym sezonie drużyna otrzymała licencję warunkowo.


(Agnieszka Wrońska)T REŚĆ OŚWIADCZENIA

"Sezon żużlowy 2012 był najlepszym sezonem w historii tarnowskiego klubu. Zespół Azotów Tauron Tarnów wywalczył siedem medali w tym cztery złote. Trzeci raz w historii klubu po siedmioletniej przerwie jesteśmy :Drużynowym Mistrzem Polski na żużlu; Młodzieżowym Drużynowym Mistrzem Polski na żużlu; Młodzieżowym Mistrzem Polski Par Klubowych na żużlu; Indywidualnym Mistrzem Polski Juniorów na żużlu ; brązowym medalistą Ligi Juniorów; oraz podwójnym brązowym medalistą w Brązowym i Srebrnym Kasku.Kiedy w lutym bieżącego roku objęłam stanowisko Prezesa Zarządu sytuacja finansowa klubu była tragiczna. Według przedstawionego mi budżetu na sezon 2012 ( przygotowanego przez poprzedni Zarząd ) w kasie klubu miało brakować 1 500 000 zł. Dokładna analiza pokazała, że rzeczywista dziura budżetowa jest na poziomie 4 500 000 zł. a dodatkowo z poprzednich lat pozostał dług do spłacenia na poziomie 1 700 000 zł. Nie bez znaczenia na obciążenie budżetu 2012 miał także fakt, że z wpływów na sezon 2012 kwocie 4 000 000 zł. zostały spłacone zobowiązania zawodników z sezonu 2011 ( m.in. K.Kasprzaka i S.Ułamka ).
Przy takim stanie finansowym klub nie miał szans na dalsze funkcjonowanie. W związku z tym podjęłam szereg działań w tym spotkań i rozmów ze Sponsorami, Władzami Samorządowymi oraz z wieloma życzliwymi tarnowskiemu żużlowi osobami.
W efekcie tych działań pozyskałam do kasy klubu dodatkowo 4 260 000 zł., spłaciłam 1 250 000 zł. długów. Spółka na dzień dzisiejszy nie ma zobowiązań publiczno - prawnych, w wielu obszarach zmniejszono koszty działalności klubu, a zobowiązania finansowe, także te z lat poprzednich są regulowane w miarę możliwości na bieżąco. Wpływy z karnetów i biletów były w obecnym sezonie na najwyższym w historii klubu poziomie. Wynik finansowy spółki jest dodatni. Podsumowując sytuacja spółki jest nieporównywalnie lepsza od tej jaką przejęłam i jaka była w listopadzie ubiegłego roku.
Niestety, pomimo wielu podjętych przeze mnie działań nie udało się w osiem miesięcy od objęcia stanowiska Prezesa spłacić wszystkich zobowiązań. Nakazy sądowe i komornicze dot. starych długów , 4 000 000 wpływów od Sponsorów a konto sezonów 2012;2013 a wydanych w zeszłym roku nie pozwolą zakończyć obecnego sezonu na zero. Zobowiązania wobec zawodników, które na potrzeby procesu licencyjnego muszą być uregulowane do dnia 30 listopada 2012 wynoszą 1 300 000 zł w tym kwota odsetek o którą skarży klub były zawodnik Sebastian Ułamek.
W związku z powyższym podaję się do dymisji. O swojej decyzji powiadomiłam Przewodniczącego Rady Nadzorczej ŻSSA w dniu 16.11.2012r.
Jeżeli chodzi o przygotowania do sezonu 2013 to pozostawiam klub z potwierdzonymi jeszcze w ubiegłym tygodniu deklaracjami

o pozostaniu z klubem dwóch najważniejszych Sponsorów: Sponsora Głównego Azoty Tarnów oraz Sponsora Strategicznego Tauron Polska Energia . Sponsor Główny Azoty Tarnów w sezonie 2013 będzie w dalszym ciągu finansował trenera oraz dwóch zawodników , którzy zdobywają praktycznie połowę punktów drużyny tj. Macieja Janowskiego oraz Janusza Kołodzieja. Wniosek o sponsoring do Sponsora Strategicznego Tauron Polska Energia został złożony w październiku i będzie rozpatrywany w grudniu.
Dziękuję wszystkim Sponsorom, trenerowi Markowi CieŚlakowi oraz zawodnikom za współpracę i życzliwość.
Prezes Zarządu ŻSSA , Agata Mróz"


Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

975054

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię