Sylwia Jaśkowiec uzyskała dwunasty czas kwalifikacji w spincie stylem dowolnym w zawodach Pucharu Świata, ale awansu do półfinału nie udało się zdobyć. Biegaczka z Osieczan pod Myślenicami w swoim biegu ćwierćfinałowym zajęła niestety szóste miejsce żegnając się z zawodami. Ten ćwierćfinał wygrała Niemka Denise Herrmann przed Amerykanką Jessicą Diggins. Ostatecznie zawody wygrała - czwarta w kwalifikacjach - Norweżka Marit Bjoergen. Sylwię Jaśkowiec sklasyfikowano na 29. miejscu, Ewelina Marcisz była 45.

Sprint Pucharu Świata w Lahti rozgrywano tym razem bez udziału Justyny Kowalczyk, która w niedzielę wystartuje w Biegu Wazów na dystansie 90 kilometrów.

W rywalizacji mężczyzn Maciej Staręga był 18., wygrał Norweg Erik Brandsdal.

Na mistrzostwach świata w biathlonie Weronika Nowakowska Ziemniak zdobyła srebro w sprincie na 7,5 kilometra. Złoto wywalczyła Francuzka Marie Dorin Habert.