Osłabione brakiem Milosa Kosanovicia Pasy rozegrały niezły mecz i po długiej przerwie w końcu przywożą z Lubina 3 punkty. Poprzednio Cracovia wyjazdowy sukces w tym dolnośląskim mieście świętowała... 30 lipca 2004 roku. Wówczas to krakowianie efektownie rozbili gospodarzy aż 5:2, do przerwy prowadząc już 4:0. Tym razem tak kolorowo w Lubinie nie było i mimo bardzo konsekwentnej i pewnej gry, podopiecznym Wojciecha Stawowego do szczęścia potrzebny był świetny zryw Marcina Budzińskiego oraz koszmarny błąd bramkarza.

Początek meczu nie zwiastował jednak końcowej radości. Już w 8. minucie Pasy przed strata gola bronić musiał Pilarz, który instynktowanie sparował ramieniem strzał Rymaniaka z ostrego kąta. W odpowiedzi cztery minuty później z dystansu swoich sił próbował wychowanek Zagłębia- Damian Dąbrowski. Potężne uderzenie o centymetry minęło słupek bramki Gliwy. W 26. minucie podobnie uderzał Krzysztof Danielewicz (też z przeszłością w Lubinie), ale tym razem poprawną interwencją popisał się już bramkarz Zagłębia. Swoją szanse miał też Bojlević, który tym razem mecz rozpoczął w pierwszym składzie. W 37. minucie Czarnogórzec dostał prostopadłe podanie od Danielewicza, ale będąc sam na sam z golkiperem, fatalnie przestrzelił.

W drugiej połowie do głosu doszli gospodarze. Najlepszą okazję na zdobycie bramki miał w 66. minucie Michał Papadopulos, ale w kapitalnej sytuacji po podaniu od Cotry ,będąc 5 metrów przed bramką, nie zdołał pokonać pięknie interweniujacego nogą Pilarza. Lubinianie jednak nie rezygnowali i nadal napierali na pole karne Cracovii. Po jednej z takich sytuacji piłkę rywalom na środku odebrał Budziński. Wprowadzony chwilę wcześniej pomocnik ograł jednego obrońce, zszedł do środka i kompletnie nie atakowany uderzył sprzed pola karnego. Piłka odbiła się jeszcze od buta jednego z obrońców i minimalnie zmieniła lot. Mimo, że uderzenie nie było specjalnie silne. bramkarz Miedziowych kompletnie zastygł w ruchu i tylko biernie obserwował jak futbolówka wpada w sam środek bramki.

Zdobyta bramka stała się tylko woda na młyn dla taktyki Wojciecha Stawowego. Lubinianie z rosnącą złością oglądać mogli tylko jak Pasy grają z nimi w popularnego "dziadka". Krakowianie specjalnie nie atakowali, a tak byli bliscy podwyższenia wyniku. Dogodnej okazji w końcówce nie wykorzystał jeszcze Dawid Nowak.

Po piątkowym meczu Cracovia ma na koncie 7 punktów po pięciu spotkaniach. Lubinianie tradycyjnie udowadniają, że mistrzami jesieni nie są i przegrali w tym sezonie już trzeci raz, nadal nie zdobywając bramki na własnym boisku.

KGHM Zagłębie Lubin 0 - 1 CRACOVIA
'72 Budziński (0-1)

Skład Zagłębia: Gliwa, Banaś, Guldan, Bonecki-zk('46 Rakowski), Rymaniak-żk('65 Widanow), Kwiek, Błąd('60 Woźniak), Cotra, Piątek, Azikiewicz, Papadopulos
Skład Cracovii: Pilarz, Jaroszyński('75 Szeliga ), Żytko-żk, Kuś, Marciniak, Straus('46 Dudzic), Dąbrowski-żk, Danielewicz-żk, Boljević('56 Budziński), Nowak, Steblecki.

'90+3 Koniec meczu! Cracovia wraca z Lubina z 3 punktami!

'90+2 Mądra, ale w duchu "fair-play" gra na czas zawodników Cracovii

'90 Groźne dośrodkowanie Azikiewicza przeszyło tylko całe pole karne Pilarza. W międzyczasie sędzia doliczył jeszcze 3 minuty. 180 sekund o drugiego zwycięstwa pasów w tym sezonie i trzeciej porażki Zagłębia

'88 Z nów Budziński z dystansu, ale tym razem lepszy był juz Gliwa!

'86 Mogło i powinno być po meczu. Ładne rozegranie nad obrońcami do Dudzica posłał Nowak. Dudzic ładnie ograł na prawym skrzydle rywala i podał na pierwsza piłke do niekrytego Nowaka. Napastnik Pasów próbował wewnętrzną częścią stopy, ale chyba zbyt mocno się odchylił i kropnął wysoko ponad bramkę

'84 Dąbrowski próbował zostawić po sobie ślad w tym spotkaniu. Strzał z dystansu fatalnie jednak wykonany i plany skarcenia byłego klubu spaliły na panewce

'83 Jedna z niewielu akcji ofensywnych Zagłebia. Dośrodkowuje Widanow-piłke spokojnie łapie Pilarz.

'80 Zdobyta bramka to woda na młyn dla Cracovii, która teraz swobodnie może sobie rozgrywać. Wściekli lubinianie tylko bezradnie obserwują jak piłak wędruje po szerokości boiska.

'76 Ostatnia dziś zmiana: Jaroszyńskiego zastępuje Szeliga.

'74 Mała kontrowersja! Lubinianie biegną we dwóch na 1 obrońcę, Papadopulos zagrywa do środka i ... chyba była ręka Marciniaka

'72 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!! Marcin Budziński przejął piłkę na lewym skrzydle, popędził do środka i sprzed pola karnego huknął z całej siły w środek bramki. Jakim cudem Gliwa tego nie obronił? To już nie ważne, ważne za to, ze Pasy w tym momencie są bliskie zdobycia 3 punktów!

'70 Woźniak usiłował wymusić na arbitrze "jedenastkę", ale sędzia nei dał się złapać na popisy aktorskie

'66 Ależ gorąco pod bramką Pilarza! W kapitalnej sytuacji strzał Papadopulosa nogami, instynktownie obronił Pilarz! Świetnie dośrodkowywał Cotra.

'65 Rymaniak schodzi z boiska, ale na odchodne fauluje jeszcze bardzo brzydko cierpiącego teraz Dudzica. Zawodnik Zagłębia zmieniony przez Widanowa

'64 Bardzo efektownym dryblingiem popisywął sie przez chwilę Steblecki, ale po minięciu kilku rywali mieszał dalej i piłkę stracił, choć miał okazję na uruchomienie niepilnowanego Nowaka

'60 Kolejna zmiana, tym razem w zespole Miedziowych. Schodzi Błąd, wchodzi Woźniak. Chwilę wczesniej groźnym uderzeniem popisał się po raz kolejny Danielewicz

'58 Ładne rozegranie na prawą stronę do Kusia, ten rozciągnął do wbiegającegow pole karne Dudzica, który zamiast nadal rozgrywac, zdecydował sie strzelać z dystansu. Wprost w obrońce

'56 Kolejna zmiana w zespole Pasów. Nieaktywnego na początku drugiej cżęści gry Bojlevicia zmienia Marcin Budziński

'53 Danielewicz nokautuje Papadopulosa pod bramką Zagłębia i otrzymuje żółta kartkę

'51 Aj! Teraz było blisko bramki dla Cracovii! Danielewicz został zblokowany po dośrodkowaniu w serce pola karnego. Gdyby dołożył choc noge byłaby pewnie bramka

'49 Zamieszanie w polu karnym Cracovii po rzucie rożnym. Pilarz ofiarnie strącił odchodzącą piłke

'46 Zmiany w obu zespołach. Za Boneckiego w Zagłębiu pojawia się Rakowski, zaś w Cracovii za Strausa wszedł Dudzic

45:00 Koniec I połowy. Piłkarze opuszczają boisko przy gwizdach miejscowej publiczności

'45 W końcówce pierwszej połowy Pasy nadal długo przy piłce. Na razie jednak Miedziowi nei robią prezentu w postaci wolnego pola do ataku

'42 Bez większych kłopotów Pilarz wyłapał dośrodkowanie-strzał Azikiewicza

'40 Dąbrowski (Cracovia) ukarany żółtą kartką.

'37 D anielewicz podaje prostopadle do Boljevicia, ten źle przyjmuje piłkę i uderza wysoko nad bramką. A wychodził sam na sam z Gliwą...

'36 Fatalny strzał Bojlevicia z boku pola karnego

'36 Gdyby kibice na stadionie ucięli sobie kwadrsansową drzemkę, w zasadzie nie wiel by stracili z meczu. Na arenie Miedziowych wieje nudą

'31 Przez 3 minuty(!) Cracovia grała sobie "w dziadka" z gospodarzami na ich połowie. Kibice zaczeli gwizdać, a Cracovia sie pogubiła i w końcu oddała trochę pola Zagłębiu

'29 I mamy już remis, także w kartkach. W ligowym debiucie-debiutancka, ekstraklasowa żółta kartka dla Boneckiego

'27 Ajaj! Danielewicz otrzymał na 30 metrze piłkę od Bojlevicia obrócił się w stronę bramki i uderzył niesygnalizowanie i bardzo mocno na bramkę Gliwy. Bramkarz Zagłębia nei dał się jednak zaskoczyć i sparował futbolówkę poza boisko

'24 Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Za faul na Papadopulosie zobaczył ją Mateusz Żytko

'22 Niesamowite szczęście Cracovii! To powinien być gol dla gospodarzy, Błąd dograł na dziesiąty metr, gdzie w idealnej sytuacji Piotr Azikiewicz uderzył obok słupka.

'20 Po pierwszych dwudziestu minutach Cracovia może legitymowac się niemalże 70% posiadaniem piłki. Szkoda , że niewiele z tego wynika

'18 Bojlević usiłował zaskoczyć z dystansu bramkarza Zagłębia-Gliwę, ale zaskoczył ostatecznie jedynie fanów siedzących na narożniku stadionu. Top właśnie w ich kierunku pofrunęła piłka

'15 Nieco żałośnie wyglądaj próba budowy akcji przez Cracovię. Goście nuie potrafią poradzić sobie z wysokiem pressingiem lubinian i nie opuszczają z piłką swojej połowy

'12 Dąbrowski! Poteżne uderzenie z 23. metrów, z pierwszej piłki po podaniu od dryblującego w polu karnym Nowaka. Tuz obok bramki. Gdyby celniej- zapewne Gliwa wyciągałby futbolówkę z siatki po strzale byłego kolegi z zespołu

'10 Zamieszanie w środku pola po stronie Zagłębia próbował wykorzystać Dawid Nowak, który odebrał czysto futbolówkę rywalowi , odegrał do Bojlevicia i pomknął do przodu. Sędzia uznał jednak, że napastnik Pasów był na pozycji spalonej,

'8 Ależ było blisko bramki! Bonecki podał świetnie ze srodka do wychodzącego prawą stroną Rymaniaka, a ten znalazł się tuż przy krótszym słupku i uderzył z całej siły. Pilarz broni szczęsliwie ramieniem.

'7 Niezła kontra Zagłebia zakończona błędem... Błąda.

'4 Chwila ładnej zespołowej gry Cracovii pod polem karnym rywala, Zabrakło jednak miejsca na prostopadłe podanie do urywającego się Nowaka

'2 Cracovia powolnie rozgrywała i straciła piłkę przed polem karnym. Kuś zmuszony był do faulu na debiutującym w Ekstraklasie Boneckim

'1 Gramy!

17:59 Zawodnicy już na boisku. Za chwilę pierwszy gwizdek

17:56 Wygląda na to, że piękna słoneczna pogoda, idealna do gry w piłkę, sprawiła , że lubinianie postanowili spędzić początek weekendu poza stadionem. Niewielu kibiców chce obejrzeć dzisiejsze spotkanie

17:47 Na ławce rezerwowych Pasów zasiądą : Matko Perdijic, Edgar Bernhardt, Sławomir Szeliga, Marcin Budziński, Marek Wasiluk, Bartłomiej Dudzic.

17:43 W ostatnim pojedynku tych zespołów, jeszcze przed roczną banicją Cracovii, na stadionie przy Kałuży "Pasy" przegarły z Zagłębiem 0-2. Wcześniej w aż pięciu meczach z rzędu kończyło się remisem.

17:32 Na nominalnej pozycji zobaczymy za to Damiana Dąbrowskiego., dla którego mecz z Zagłębiem będzie szczególnie ważny. Pomocnik Pasów jest wychowankiem "Miedziowych", z którymi kilkukrotnie sięgał po młodzieżowe Mistrzostwa Polski.

17:26 Wygląda na to, że trener Stawowy znalazł lekarstwo na skompletowanie linii obronnej. Za kontuzjowanego Kosanovicia w środku obrony zobaczymy Marcina Kusia. Zawodnika nominalnie grającego na boku obrony zastąpi Jaroszyński.