Katarzyna Niewiadoma zajęła ósme miejsce w kolarskim wyścigu o mistrzostwo świata ze startu wspólnego elity kobiet. W australijskim Wollongong zwyciężyła, powtarzając tym samym sukces sprzed roku, Holenderka Annemiek van Vleuten.  Holenderka startowała z kontuzjowanym łokciem, a zwycięstwo odniosła po zaskakującym rywalki szturmie na ostatnich kilkuset metrach. Na mecie uzyskała sekundę przewagi nad grupą 11 zawodniczek. Srebrny medal wywalczyła Belgijka Lotte Kopecky, a brązowy Włoszka Silvia Persico.
Polka była tą zawodniczą, która na trzy okrążenia przed metą śmiałym atakiem doprowadziła do rozbicia dużego peletonu. Jeszcze kilometr przed metą Niewiadoma, brązowa medalistka sprzed roku, jechała w pięcioosobowej czołówce i jej szanse na podium były większe. Współpraca jednak się nie układała i zawodniczki zostały doścignięte przez siedem następnych, w tym van Vleuten.
Niewiadoma po raz kolejny ukończyła wyścig o tęczową koszulce w pierwszej dziesiątce. Oprócz brązowego medalu przed rokiem w Leuven, była m.in. piąta w 2017 roku w Bergen.