Podczas Igrzysk Europejskich w Krzeszowicach odbędą się zawody BMX  freestyle, blisko 3 tysiące osób będzie mogło oglądać tę dyscyplinę. Dla publiczności przewidziano ok. 2 tysiące miejsc stojących oraz trybunę z miejscami siedzącymi. Cena biletów waha się od 20 do 80 zł.

Tor będzie wybudowany właściwie od zera, zlokalizowany na placu targowym w Krzeszowicach. Jest to jedyne miejsce, które może pomieścić tak duży i rozbudowany obiekt w tym mieście. Budowa toru rozpocznie się 5 czerwca. Przede wszystkim dyscyplina, która będzie w Krzeszowicach, czyli BMX freestyle nie jest dyscypliną torową, a polega na wykonywaniu ewolucji na specjalnie przygotowanym torze, właściwie można go nazwać skateparkiem. Jest to jedna z najbardziej widowiskowych dyscyplin w trakcie całych igrzysk europejskich.- mówi dyrektor Paweł Czyż

Tor ma być dostępny dla zawodników na treningi już od 19 czerwca. Same zawody odbędą się 21 czerwca, a finały zostaną rozegrane dzień później. W sumie w zawodach ma uczestniczyć 60 zawodników - kobiet i mężczyzn. Będą oni zakwaterowani w Krakowie na terenie miasteczka AGH, w wiosce olimpijskiej. Na zawody do Krzeszowic mają dojeżdżać.