Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Basz na podium mistrzostw świata

  • Sport
  • date_range Niedziela, 2012.10.21 17:12 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:56 )
Karol Basz stanął na podium jednego z wyścigów kartingowych mistrzostw świata rozgrywanych w ten weekend na torze w Makau. Podczas zawodów zespół Polaka korzystał z nowych silników, co na pewno nie ułatwiało zadania. Wolne treningi, które rozpoczęły się już w czwartek upłynęły na zapoznawaniu się z nową jednostką, a także na szukaniu jak najlepszych ustawień gokarta.


Karol Basz stanął na podium jednego z wyścigów kartingowych mistrzostw świata rozgrywanych w ten weekend na torze w Makau. Podczas zawodów zespół Polaka korzystał z nowych silników, co na pewno nie ułatwiało zadania. Wolne treningi, które rozpoczęły się już w czwartek upłynęły na zapoznawaniu się z nową jednostką, a także na szukaniu jak najlepszych ustawień gokarta.Prawdziwa rywalizacja rozpoczęła się w sobotę. 20 miejsce w kwalifikacjach nie było zbyt optymistyczne, jednak Karol wraz ze swoim inżynierem zdecydowali się ustawić gokarta pod kątem wyścigu. Nie wiele brakowało, aby ryzyko przyniosło oczekiwany rezultat – Polak po ośmiu okrążeniach pierwszego wyścigu był już na ósmym miejscu, jednak wtedy nowa jednostka napędowa odmówiła posłuszeństwa i nie pozwoliła na dojechanie do mety. W drugim wyścigu Karol nadal prezentował świetne tempo, dzięki czemu po stracie z końca stawki dojechał finiszował na jedenastym miejscu, nawet pomimo drobnego incydentu przez który stracił kilka pozycji.W niedzielę zespołowi udało się poprawić tempo kwalifikacyjne i krakowianin wywalczył dziesiąte miejsce. To oczywiście mocno ułatwiło walkę w wyścigach. W pierwszym z nich, znów po drobnych przygodach, Karolowi udało się zdobyć ósmą pozycję. W drugim niedzielnym wyścigu nasz zawodnik pokazał pełnie swoich możliwości i na zakończenie mistrzostw świata udało mu się stanąć na najniższym stopniu podium.Ostatecznie Karol wywalczył siódme miejsce w klasyfikacji generalnej, co jak sam przyznaje, przy problemach z jakimi borykał się jego zespół należy uznać za dobry wynik. „Na pewno wolałbym walczyć o pierwsze o tytuł, jednak podium tutaj i drugie na Suzuce na pewno nie jest złe” – powiedział Karol. „Od początku sezonu mieliśmy sporo problemów z silnikami i mocno traciliśmy do naszych rywali. Na tę rundę zmieniliśmy jednostkę, było lepiej, jednak przydarzyła się awaria i trochę przygód. Ostatecznie brakło mi 4 punktów do powtórzenia zeszłorocznego rezultatu, więc mogło być gorzej. Wracam do domu z pucharem, na co zdecydowanie nie można narzekać. Chciałbym podziękować za wsparcie firmie RallyShop, a także wszystkim fanom”.

KN

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

968747

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię