W regualminowym czasie gry w Niepołomicach było 0:0. W drogrywce najpierw gole strzeli goście (Marković w 100 min.), ale tuż przed końcem pierwszej części wyrównał Kamil Łączek. W rzutach karnych niepołomiczanie pokonali faworyzowaych gości 3:2

Do 1/8 awansowała też Wisła Kraków, po szalonym meczu w Sosnowcu. Zagłębie prowadziło 2:1, potem w ciągu dwóch minut zrobiło się 2:3 (gole Drzazgi samobójczy Tomasza Nowaka), a na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu wyrównał Tin Matic.

W dogrywce czerwoną kartkę zobaczył zawodnik Zagłębia Żarko Udovicić, a w 110 minucie Denis Popović zdobył zwycięską bramkę z rzutu karnego (po zagraniu ręką).

Nie powiodła się wyprawa Bruk-Betu Termaliki do Suwałk na mecz z pierwszoligowymi Wigrami. Niżej notowany rywal wygrał 2:1 i wyrzucił Słoniki z rozgrywek.

Przegrała wreszcie Cracovia, u siebie z Jagiellonią Białystok 0:1. Gola strzeli zaraz na początku drugiej połowy Karol Świderski. Co ciekawe w momencie gdy padł gol Pasy grały w dziesięciu po tym, jak wchodzący z ławki Anton Karaczanakov... nie mógł znaleźć koszulki meczowej. Pojawił się na boisku dopiero nieco później.

Małopolskim zespołom w 1/16 Pucharu poszło więc w kratkę. Awansowali ci, po których mogliśmy się tego mniej spodziewać, biorąc pod uwagę kigową formę i pozycję w piłkarskich hierarchi...