Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

OFF Radio Kraków teraz także w Nowym Sączu

  • Wszystko o DAB+
  • date_range Czwartek, 2016.02.25 10:54 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:02 )
OFF Radio Kraków zwiększyło zasięg. Cyfrowej anteny Radia Kraków na radioodbiornikach z technologią DAB+ słuchać można teraz również w Nowym Sączu i okolicach. Umowę o wprowadzeniu programu OFF Radia Kraków na pierwszy w Polsce prywatny cyfrowy multipleks należący do diecezji tarnowskiej, podpisali prezes Radia Kraków Marcin Pulit oraz dyrektor Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz ks. Jacek Miszczak.

Fot. Andrezj Pilichowski-Ragno

Nie ukrywam, że byliśmy zaskoczeni, że pierwszym niepublicznym nadawcą w Polsce, który zdecydował się na inwestycję w multipleks cyfrowy, jest właściciel koncesji małopolskiego Radia RDN, a więc diecezja tarnowska - mówi Marcin Pulit, Prezes i Redaktor Naczelny Radia Kraków – To pierwszy sygnał świadczący o tym, że pomimo wielu obaw i wątpliwości związanych z rozwojem technologii DAB+ i procesem cyfryzacji w Polsce, potencjał tkwiący w tej technologii zaczynają dostrzegać prywatni nadawcy. Potwierdza to również nasza decyzja o wprowadzeniem OFF Radia Kraków na multipleks diecezji”.

Nowe możliwości, poszerzenie grona odbiorów, podniesienie jakości nadawanego programu i wprowadzenie nowoczesnych standardów w radiofonii – to atuty cyfrowego nadawania, o których mówi z kolei ks. Jacek Miszczak, dyrektor Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. W podpisanej z Radiem Kraków umowie widzi natomiast szanse na zacieśnienie współpracy między rozgłośniami:

Bardzo się cieszę, że Radio Kraków wystąpiło z propozycją emisji programu OFF Radia Kraków na naszym multipleksie - mówi ks. Jacek Miszczak - Myślę, że umowa podpisana między diecezjalnym Radiem RDN a Radiem Kraków zaowocuje też szerszą współpracą
w przyszłości.

Do tej pory OFF Radia Kraków na radioodbiornikach cyfrowych DAB+ słuchać można było w Krakowie oraz w północno-wschodniej części Małopolski (dzięki multipleksowi DAB+, uruchomionemu w grudniu 2014 w Krakowie przez Polskie Radio), w Rzeszowie i okolicach oraz w okolicach Gorlic (dzięki porozumieniu zawartemu w maju 2015 r. przez Radio Kraków z Radiem Rzeszów). Teraz dzięki umowie zawartej z diecezją tarnowską OFF Radia Kraków słuchać mogą również mieszkańcy Nowego Sącza i okolic (nadajnik zlokalizowany na górze Przehyba w okolicach Szczawnicy o mocy 1 KW).

OFF Radio Kraków to pierwszy w Krakowie radiowy kanał cyfrowy. Nadaje od 31 stycznia 2015 r. na multipleksie DAB + . OFF Radia Kraków słuchać można w doskonałej cyfrowej jakości w radioodbiornikach DAB+ oraz analogowo przez Internet na off.radiokrakow.pl, za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej Radia Kraków, a wybranych rejonach Krakowa OFF Radio Kraków dostępne jest również w ofercie sieci telewizji kablowej T-MONT.

Więcej na www.off.radiokrakow.pl


Operator multipleksu RDN MAŁOPOLSKA z siedzibą w Tarnowie

PARAMETRY TECHNICZNE STACJI NADAWCZEJ:

Częstotliwość: 211,648 MHz (blok 10B)
Moc: 1kW ERP
Lokalizacja stacji nadawczej: Szczawnica/Góra Prehyba: 20E33'16'' 49N28'03''
Wysokość lokalizacji: 1145 m.n.p.m
Parametry techniczne strumienia AAC DAB+:
Nazwa skrócona: OFF
Nazwa rozszerzona: OFF Radio
Bitrate: 128 kbps

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię