Według informacji przekazanych przez przewoźnika korekta będzie obowiązywać do 31 sierpnia br. i jest związana głównie z pracami modernizacyjnymi realizowanymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe.

Z uwagi na realizację przeglądów sieci trakcyjnej w trakcie czterech czerwcowych nocy - 9/10, 10/11, 15/16 oraz 16/17 czerwca, za późnowieczorne oraz wczesnoporanne pociągi na linii Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej SKA1 Kraków Lotnisko - Kraków Główny – Wieliczka Rynek zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa.

Prowadzone prace na infrastrukturze kolejowej – zaznaczył przewoźnik - będą miały istotny wpływ na kursowanie pociągów SKA2 na trasie Kraków Główny – Miechów – Kozłów – Sędziszów. Najistotniejsze prace wymagające kursowania pociągów w obu kierunkach po jednym torze prowadzone będą w związku z budową przystanka kolejowego Kraków Piastów, a także modernizacją sieci trakcyjnej na odcinku Słomniki – Miechów. W dniach 13-31 sierpnia na tym odcinku zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa za cztery pary pociągów w relacji Kraków Główny – Miechów.

W całym okresie obowiązywania korekty rozkładu jazdy na odcinku Podbory Skawińskie – Brzeźnica, po którym kursują pociągi SKA2 z Krakowa do Oświęcimia, prowadzone będą prace remontowe torów i peronów, które w istotny sposób wpłyną na godziny kursowania pociągów SKA2. W szczególności zmiany będą zauważalne w godzinach porannych i wieczornych.

W nowym rozkładzie od początku czerwca na sezon letni wrócił pociąg "Beliansky Ekspres" kursujący z Muszyny do słowackiego Popradu. Będzie on kursował dwa razy dziennie w obu kierunkach – rano i po południu, we wszystkie soboty i niedziele do końca wakacji.

Od 22 czerwca Koleje Małopolskie ponownie uruchomią najszybsze regionalne połączenie kolejowe z Krakowa do Zakopanego – pociąg "Luxtorpeda". Czas przejazdu nim ze stolicy Małopolski do stolicy Tatr to niecałe 2 godz. 40 minut. Połączenie działać będzie we wszystkie wakacyjne weekendy oraz 15 i 16 sierpnia.

Z kolei w ostatni weekend czerwca w trasę wyruszy cieszący się popularnością pociąg "Włóczykij" kursujący w relacji Jasło – Krynica-Zdrój zapewniający dojazd z Podkarpacia w Beskid Sądecki.

Podobnie, jak w ubiegłym roku, pociągi Jasło - Krynica-Zdrój oraz Muszyna - Poprad-Tatry będą ze sobą skomunikowane na stacji Muszyna, co umożliwi pasażerom skorzystanie z połączenia w pobliże słowackiej części Tatr.