- Teraz mamy własny ośrodek, w którym przede wszystkim znajduje się mieszkanie chronione np. dla kobiet doznających przemocy w rodzinie. Są pięknie wyposażone pomieszczenia, gabinet psychologa. Wszystko mamy: sypialnię, kuchnię, łazienkę, garnki. Wchodzi osoba, robi zakupy i jest w mieszkaniu. Niby się przepisy zmieniły, że to sprawcę wyrzuca z domu,a  nie poszkodowaną, ale nie będziemy selekcjonować. Jak ktoś będzie w potrzebie, służymy pomocą – wyjaśnia Agata Zięba, wicestarosta powiatu limanowskiego.

Ośrodek jest czynny całodobowo. Można w nim skorzystać z pomocy psychologów, terapeutów, pracowników socjalnych oraz radcy prawnego. Urządzenie Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Limanowej kosztowała 130 tysięcy złotych.

Mieszkańcy powiatu limanowskiego, którzy znajdą się w trudnej sytuacji życiowej, już na miejscu otrzymają pełną pomoc psychologiczną i prawną. W Limanowej uruchomiono Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Do tej pory osoby potrzebujące wsparcia z tego regionu Małopolski, były kierowane do placówki w Nowym Sączu.