O sprawie informowaliśmy tutaj:
- A
- A
- A
Urząd Miasta odpowiada - według urzędników żadnych ryb w stawie nie było
Biuro prasowe urzędu miasta Nowego Sącza odniosło się do doniesień o rybach konających w osuszonym stawie w Parku Strzeleckim.Mariusz Smoleń z biura prasowego UM NS wyjaśnia, że instytucją zarządzającą parkiem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Z informacja przekazanych przez zarządcę ma wynikać, że: "Tzw. "staw" w Parku Strzeleckim, to tak naprawdę basen (zamknięty obieg wody, stacja uzdatniania wody, woda nasycana w niewielkich ilościach chlorem, aby nie zazieleniała, woda jest filtrowana i obracana przez pompy). Ze względów technicznych, zbiornik absolutnie nie nadaje się do zarybiania".
W dalszej części urzędnicy nie wykluczają jednak, że ryby do stawu mógł wpuścić ktoś z zewnątrz: "Osoba, która ewentualnie wpuściła tam ryby, zrobiła to bez zgody oraz wiedzy zarządcy i ponosi pełną odpowiedzialność za skutki swoich działań".
Mimo to sądecki MOSiR miał zapewnić, że przy każdej procedurze osuszania stawu przed sezonem zimowym pracownicy sprawdzają zbiornik i nie stwierdzono w nim ryb, ani kiedy był wypełniony, ani po jego opróżnieniu.
"Niezwłocznie po pojawieniu się w mediach społecznościowych informacji o rybach, pracownik techniczny zarządcy udał się na miejsce celem skontrolowania istniejącego stanu, jednakże żadnych ryb w zbiorniku nie było" - dodaje M. Smoleń.
Niezależnie od tych wyjaśnień, krynicki oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami spełnił zapowiedź i dziś w sądeckiej komendzie policji złożone zostało zawiadomienie o możliwym popełnieniu przestępstwa znęcania się nad zwierzętami.
Komentarze (0)
Najnowsze
-
20:25
Duże utrudnienia na obwodnicy Krakowa. Nocne zamknięcia i objazdy
-
19:04
Spójrz dziś wieczorem w niebo. Księżyc i Saturn będą wyjątkowo blisko siebie
-
17:53
Słodkie zakończenie wakacji. Pierwsze Małopolskie Święto Pszczoły w Nowym Sączu
-
17:44
Wyścigi traktorów "Traktoryja 2026"
-
17:04
Andrzej Poczobut spotkał się w Krakowie z kard. Grzegorzem Rysiem
-
16:58
Małopolskie Święto Pszczoły – miód, wosk i dobra zabawa
-
15:56
80 tys. pasażerów i ocena 4,94 na 5. LajkBus zostaje w Krakowie
-
15:40
Pomarańczowe Tatry. Szerpowie Nadziei pomagali zdobywać szczyty
-
14:58
Siedem dni dla operatorów. Wojewoda reaguje na problemy z zasięgiem w Piwnicznej
-
14:01
Od Warszawy do Tokio i z powrotem. Lotnicze święto w Krakowie
-
13:44
Święto Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Tłumy na Czyżynach
-
12:00
Wypadek w powiecie nowotarskim i dwie kolizje na A4. Utrudnienia dla kierowców
-
10:35
Andrzej Betlej, dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu: Nie znoszę małostkowości
-
09:25
Twierdza Kraków niezdobyta. Polacy o krok od triumfu w Memoriale Wagnera
-
09:10
Policja zatrzymała 26-latka w sprawie ciężko rannego 15-latka z Zadroża
-
08:52
Ostatni profesjonalny start Oli Mirosław
-
08:46
Jeden bilet na MPK i Małopolskie Linie Dowozowe. W Tarnowie szykuje się zmiany od 2027 roku
-
13:38
Ludzie, których nie widać. To od nich zależy bezpieczny lot
-
12:35
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 11 - Kraków pod kontrolą
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze