Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Różany ogród św. Rity otwarto w Nowym Sączu

  • Nowy Sącz
  • date_range Niedziela, 2017.05.21 11:41 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:16 )
Znajduje się on przed kościołem Matki Bożej Niepokalanej. Kult tej świętej patronki od spraw beznadziejnych czczony jest tam od lat.

Fot. Marta Tyka

Czerwone róże są atrybutem św. Rity, stąd pomysł na budowę różanego ogrodu. Dziś wierni tłumnie przynosili tam kwiaty nie tylko po to, by prosić o łaski ale też dziękować za te już otrzymane. Św. Rita uchodzi za patronkę spraw beznadziejnych.

Centralnym punktem ogrodu jest figura świętej, którą ze wszystkich stron otaczają róże. Te kwiaty symbolizują cud, jaki wydarzył się pod koniec życia świętej. Na łożu śmierci Rita poprosiła kuzynkę, aby przyniosła jej z ogrodu różę. Mimo, że był to styczeń pod śniegiem odnaleziono kwitnący krzew.

 

 

Marta Tyka/wm

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię