Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Ratują ludzkie życie. Dziś im za to podziękowano

  • Nowy Sącz
  • date_range Sobota, 2018.03.10 18:02 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:30 )
Sądeccy strażacy po raz kolejny najlepsi w Małopolsce. W ramach akcji „Ognisty ratownik, gorąca krew” druhowie w ubiegłym roku oddali ponad 300 litrów krwi. Dziś podczas Gali Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Krynicy, jednostka otrzymała specjalny puchar.

fot: Damian Radziak

posłuchaj Waldemara Kuźmy
Krynica - Zdrój. Gala Honorowego Krwiodawstwa

Dzielą się życiem z innymi i są z tego dumni. W Krynicy odbyła się dziś Gala Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Kilkunastu osobom z Małopolski wręczone medale Ministra Zdrowia - Honorowy Dawca Krwi Założony dla Zdrowia Narodu. Odznaczenia przyznawane są od 2005 roku osobom, które oddały co najemnej 20 litrów krwi.

Nie robimy tego dla nagród, po prostu pomaganie mamy we krwi – podkreśla Waldemar Kuźma, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu - nie jest ważne czy będziemy pierwsi, czy drudzy, tu chodzi o ideę. Pokazujemy, że nie jesteśmy tylko do niesienia pomocy w czasie nieszczęść, ale też na codzień. Staramy się żyć zgodnie z hasłem, które jest na sztandarach wielu strażaków - Bogu na chwałę, ludziom na pożytek.

W rankingu ogólnopolskim akcji, jednostka zajęła drugie miejsce. Najwięcej krwi w ciągu roku oddał natomiast strażak Dariusz Cieśla z jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Podczas gali wręczono także specjalne wyróżnienia od Prezydenta Polski osobom, które w sposób szczególny zachęcają do oddawania krwi.

 

Bartosz Niemiec/bp

 

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

1437229

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię