"W krótkim czasie zebraliśmy ponad 100 tysięcy złotych przeznaczone właśnie na budowę domu, ale trzeba podkreślić również to, że wiele firm zgłasza się i robi po prostu to charytatywnie. Wiele materiałów budowlanych również otrzymujemy za darmo od przedsiębiorstw. Gdyby nie ci przedsiębiorcy, to naprawdę ciężko byłoby mówić o jakimkolwiek sukcesie. Na apel o pomoc dla wdowy, odpowiedziały setki osób z całej Polski. Nie spodziewaliśmy się tak wielkiego wsparcia" – mówi Maciej Rogoż z Fundacji Będzie Dobrze, która podjęła się budowy domu

W ubiegłym roku pani Dorota nie tylko straciła męża, ale także syna. Wraz z pozostałymi dziećmi mieszka teraz w niewielkiej, rozsypującej się przybudówce.

"To jest tragiczna historia. Dlatego myślę, że powinniśmy wspólnie odmienić los państwa Góra poprzez wybudowanie tego domu" - podkreśla Maciej Rogoż.

Na stronie Fundacji Będzie Dobrze co tydzień zamieszczany jest raport z budowy. Można tam również znaleźć numer konta, na które wciąż można wpłacać datki na dokończenie domu.

 

Bartosz Niemiec/łk

 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.