Już ruszyły prace ziemne a jeśli tylko zima nie nadejdzie zbyt wcześnie, to jeszcze w tym roku mają zostać wylane fundamenty. Jacek Bartlewicz, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu tłumaczy, że hala będzie służyć do treningów zawodnikom z różnych dyscyplin sportowych. Z obiektu będą mogli korzystać również uczniowie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem.

Co równie ważne, Centralny Ośrodek Sportu zapowiada, że to nie koniec inwestycji pod Tatrami. Piotr Marszałek, dyrektor generalny COS zapewnia, że cały czas trwają przygotowania m.in do modernizacji kompleksu skoczni - Średniej Krokwi. "Ten ośrodek leży nam na sercu. Będę dążył do tego, żeby to się rozwijało. Marzymy o remoncie Średniej Krokwi. Co do toru lodowego to decyzje zapadną na szczeblu ministerialnym. Ja się nie moge wypowiadać. Co do tras biegowych to marzy nam się to. Zrobilismy jedną pętlę, ale dalej brakuje tras biegowych. Jesteśmy po rozmowach z miastem, rozmawiamy z burmistrzem i starostą. Jak wszystko pójdzie dobrze to jest szansa, że będziemy myśleli o rozbudowie tras narciarskich w nowej perspektywie" - tłumaczy Marsząłek

Kolejne 5 mln złotych już niebawem COS wyda na termomodernizację obecnie działającej sali judo oraz krytej pływalni. Według ostatnich kosztorysów przebudowa Średniej Krokwi kosztować będzie między 30 a 40 milionów. Bez generalnego remontu obiekt obecnie praktycznie nie nadaje się do rozgrywania na nim jakichkolwiek zawodów.

 

 

 

(Przemysław Bolechowski/ko)