Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

W Tatrach polska złota jesień, ale na szlakach jest ślisko

  • Podhale
  • date_range Poniedziałek, 2014.09.29 12:49 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:44 )
Piękna słoneczna aura w Tatrach. Sprawdzają się prognozy pogody i nareszcie na południu Małopolski mamy złotą polską jesień. W Tatrach jest słonecznie i nawet dość ciepło - 29 września przed południem w rejonie Morskiego Oka temperatura przekraczała plus 16 stopni a na Kasprowym Wierchu plus 10. Ale uwaga, nadal w strefie wysokogórskiej miejscami zalega śnieg, a szlaki mogą być pokryte warstwą cienkiego lodu i bardzo śliskie.

Posłuchaj co mówi Krzysztof Długopolski ratownik dyżurny TOPR
W górach w Małopolsce

Krzysztof Długopolski ratownik dyżurny TOPR tłumaczy, że w takich warunkach nawet raki okazują się nieprzydatne.

- W stosunku do ubiegłego roku, intensywnośc wypadków w górach jest podobna. Przede wszystkim winą jest brak świadomości turystów i ich przygotowania.

Czytaj także: Tragedia w Tatrach! Nie żyje francuski turysta


Warto pamiętać, że mimo słonecznej aury o tej porze roku w Tatrach nocą temperatury bardzo często spadają poniżej zera. A wtedy nawet szlaki położone niżej mogą być bardzo śliskie - warto również zabrać ze sobą latarkę lub tzw. czołówkę, gdyż zmrok zapada szybciej niż w wakacje. Synoptycy przekonują, że słonecznie i ciepło będzie aż do czwartku.

 

(Przemek Bolechowski/ew)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię