Do potrącenia pieszego doszło w Poniedziałek Wielkanocny późnym wieczorem w miejscowości Murzasichle. Po wypadku młody mężczyzna z licznymi obrażeniami ciała został przetransportowany do zakopiańskiego szpitala. Niestety, nad ranem 17-latek zmarł.

Policjanci zatrzymali 31-latka pochodzącego z powiatu tatrzańskiego podejrzanego o kierowanie samochodem kia, który potrącił pieszego. Pojazd ten zabezpieczono do dalszych badań.

"Przed osadzeniem zatrzymanego w policyjnym areszcie, przebadano go alkomatem. Urządzenie wykazało, że miał on prawie 2 promile alkoholu w organizmie" - relacjonował Wieczorek.

Według niego zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu dwóch zarzutów karnych, w tym jednego dotyczącego podejrzenia kierowania przez niego samochodem w stanie nietrzeźwości oraz drugiego zarzutu karnego, który dotyczył spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

Mężczyzna decyzją sądu rejonowego w Zakopanem został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu od dwóch do 12 lat więzienia