Tradycyjnie najwięcej turystów w Tatry wybrało się w sierpniu, bo w tym miesiącu w granice TPN weszło 912 tys. 188 osób. W lipcu natomiast po szlakach wędrowało 819 tys. 760 turystów.
Największą popularnością podczas wakacji cieszył się szlak do Morskiego Oka, którym w lipcu i sierpniu wędrowało ponad 414 tys. turystów. Kolejna w rankingu popularności okazała się Dolina Kościeliska, którą w tym czasie wędrowało 227,6 tys. turystów. Kolejką linową na Kasprowy Wierch wjechało podczas wakacyjnych miesięcy nieco ponad 195 tys. osób.
Z danych TPN wynika, że coraz więcej turystów kupuje bilety wstępu za pośrednictwem aplikacji lub strony internetowej TPN. W lipcu i sierpniu z tej metody zakupu biletu na górskie szlaki skorzystało ponad 86 tys. osób. W ubiegłym roku w tym samym okresie z takiej możliwości skorzystało ponad 70 tys. turystów. Dzięki zakupowi e-biletu można uniknąć stania w kolejkach przed punktami sprzedaży wejściówek.
Od początku roku do końca sierpnia Tatrzański Park Narodowy odwiedziło 3 mln 346 tys. turystów. W całym ubiegłym roku było to 4 mln 580 tys. W rekordowym 2021 r. po tatrzańskich szlakach wędrowało aż 4 mln 580 tys. osób. W roku poprzedzającym pandemię covid-19, czyli w 2019 r., Tatry przemierzało 3 mln 758 tys. osób, a w 2016 r. frekwencja turystyczna w tych górach wynosiła 3,5 mln.
- A
- A
- A
TPN podsumował wakacyjną frekwencję w górach. "Rekord nie został pobity"
W minione wakacje, w lipcu i sierpniu, Tatry odwiedziło 1 mln 732 tys. turystów. Frekwencyjny rekord nie został jednak pobity, bo w analogicznym okresie 2021 r. po polskich Tatrach wędrowało 1 mln 909,5 tys. osób – podsumował Tatrzański Park Narodowy.Komentarze (0)
Brak komentarzy
Zobacz także
Najnowsze
-
12:08
Parking przy dworcu PKP w Nowym Sączu
-
11:37
Dron na wodór ze złotym medalem
-
11:22
Pierwsze takie centrum w Polsce powstało w Krakowie. Będzie kształcić specjalistów od zabytków
-
11:05
Wypadek w Suchej Beskidzkiej
-
10:54
Kardynał Ryś: potrzebujemy przeorać ziemię krakowskiego Kościoła
-
10:49
Gdy się pojawią, w przyrodzie coś się zmienia
-
10:34
6. edycja Małopolskiego Festiwalu Podróżniczego 50°N nadchodzi!
-
10:24
Dzień, w którym zniknęli ludzie. 6 lat od pierwszego lockdownu
-
09:34
Piotr Sosin, nasz słuchacz z Tarnowa, poprowadzi "Muzyczną Zmianę". Wygrał licytację
-
09:23
Jubileusz prof. M. Hellera. "Gwiazdy" - reportaż Anny Łoś
-
09:22
Przełom w Myślenicach. W końcu ruszy budowa centrum dla osób z niepełnosprawnościami
-
09:13
Proza na scenie. "Magiczna rana" - reportaż Ewy Szkurłat
-
08:52
Teza Trumpa pod ostrzałem faktów. Co naprawdę uderzyło w szkołę w Minab?
-
08:15
Bartosz Bocheńczak (Konfederacja): "Przemysław Czarnek to hipokryta"
-
08:01
Zakopane chce budować mieszkania dla mieszkańców. W planach blok na 100 lokali
-
07:46
Ktoś znów ukradł binokle burmistrza Tarnowa. "Nie nauczyliśmy się szanować historii"
-
07:32
Ruszył remont ratusza w Tuchowie. Odnowią elewację i przebudują piwnice
-
07:19
Prawie 3 promile i drzemka w lesie. 52-latek zatrzymany przez policjanta po służbie
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze