Na skrzyżowaniu w Poroninie policja steruje ruchem. Ogromna kolejka aut ustawiła się po obu stronach mostu w Białym Dunajcu, na którym obowiązuje ruch wahadłowy. Potem korek czeka kierowców na końcu trasy w Nowym Targu i ciągnie się aż do Rabki. Nie pomogło nawet wyłączenie świateł na skrzyżowaniu w Klikuszuowej.

Sporo aut jedzie też w stronę Zakopanego. Ruch z każdą godziną jest coraz większy. Najbliższe godziny na zakopiance będą więc mozolne i nerwowe.

Z utrudnieniami trzeba się również liczyć na rondzie na tzw. Klinie w centrum Bukowiny Tatrzańskiej. Trwa przebudowa tego ronda. Szczególnie popołudniami, aby przejechać skrzyżowanie, trzeba odczekać w kolejce samochodów co najmniej kilkanaście minut. Kierowcy narzekają na czas remontu w czasie sezonu turystycznego. Drogowcy z kolei tłumaczą, że krótkie lato pod Tatrami powoduje, że trudno znaleźć dogodny termin.

Rondo na Klinie w Bukowinie Tatrzańskiej to skrzyżowanie dróg w stronę centrum miejscowości, do Morskiego Oka i do Łysej Polany. Tutaj też znajduje się zjazd do bukowiańskich term.

 

(Przemek Bolechowski/ew)