Gestorzy stacji narciarskich zapowiadają, że wyciągi będą czynne przynajmniej do końca marca, a na Kasprowym Wierchu nawet do początku maja. Na polskiej „świętej górze narciarzy” nadal temperatury są ujemne, a na szczycie leży ponad 160 cm śniegu. Pracę kolejek może jednak wstrzymywać silny wiatr.
„Marzec oraz kwiecień to najlepsze miesiące dla uprawiania narciarstwa na Kasprowym Wierchu. Opady śniegu w Tatrach są wtedy obfite, a słońce już wysoko, co pozwala na wyjątkową narciarską przygodę na trasach w Dolinie Gąsienicowej oraz Goryczkowej” – przekazała PAP rzeczniczka operatora kolejek na Kasprowym Wierchu - Polskich Kolei Linowych (PKL) Marta Grzywa.
Skipass na Kasprowy Wierch warto kupić z wyprzedzeniem on-line i skorzystać z niższych cen. Unikniemy w ten sposób także stania w kolejce do wagonika na szczyt. Ceny skipassów na Kasprowy Wierch zaczynają się od 115 zł za 4 godzinną jazdę lub 129 zł za całodniowy ulgowy skipass.
Planując podróż na Kasprowy Wierch, warto zapoznać się także ze zmianami organizacji ruchu, które związane są z prowadzonym remontem drogi dojazdowej do Kuźnic. Od poniedziałku do soboty w godz. 8.30 – 15.30 odcinek drogi prowadzącej do stacji dolnej kolejki jest zamknięty dla transportu, dlatego trzeba go pokonać pieszo.
Na nartach nadal można jeździć na Gubałówce, Harendzie, Polanie Szymoszkowej w Zakopanem. Czynne są ośrodki w Jurgowie, Czarnej Górze, Białce i Bukowinie Tatrzańskiej czy Kluszkowcach. Posezonowe ceny obowiązują także w ośrodkach narciarskich na Palenicy w Szczawnicy, Mosornym Groniu w Zawoi i na Jaworzynie Krynickiej. Wyciąg na Palenicy będzie czynny do 27 marca – wtedy rozpoczną się przeglądy techniczne.
- A
- A
- A
Sezon narciarski w górach trwa. Tanieją skipassy
Mimo zakończenia ferii zimowych sezon narciarski w górach wciąż trwa. Szusować można nie tylko na Kasprowym Wierchu. Czynne są nadal wszystkie ośrodki na Podhalu, a ceny skipassów są niższe.Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
07:34
Plaga SMS-ów od rzekomego mObywatela. Na co uważać?
-
07:23
Prawie 3 promile za kierownicą. 49-latka wpadła dzięki policjantce po służbie
-
07:15
Debata wolna od fikcji: Boty i deepfake’i na froncie krakowskiej polityki
-
06:51
Poważne utrudnienia na DK75 w Czchowie
-
06:21
Krakowskie lotnisko szykuje wielkie zmiany. Podpisano umowę na nowy budynek
-
06:10
Znamy książkę laureatkę X edycji Nagrody Żółtej Ciżemki!
-
23:07
Dojmująca potrzeba miłości czyli rzecz o Sinéad O’Connor. Premiera w Teatrze Nowym Proxima
-
22:41
Nagroda im. Jerzmanowskich dla Agnieszki Duczmal-Jaroszewskiej. "Łączymy ludzi chcących oddychać emocjami"
-
21:47
Wojciech Kwiecień zostaje w Wieczystej! Historyczny awans klubu do Ekstraklasy
-
21:44
Twórca czyli kto? To pytanie może przesądzić o losach ustawy o emeryturach dla artystów
-
19:10
Niebezpieczna substancja w wodzie na Zakrzówku? Baseny nieczynne
-
18:45
Przetrzymywana w domu przez kilkadziesiąt lat? Prokuratura bada sprawę kobiety z Krakowa
-
18:25
Awaria pociągu blokowała ruch kolejowy w Małopolsce
-
17:37
Zmarł Zdzisław Badura, założyciel znanej marki obuwniczej. Pierwszy biznes założył w Małopolsce
-
17:10
Prof. Majcherek o rozwiązaniu struktur małopolskiej KO: "Donald Tusk musiał zareagować"
-
16:51
Długi i puste łóżka w szpitalach powiatowych. "To efekt decyzji pacjentów"
-
16:33
Maja Chwalińska w ćwierćfinale French Open! Pewna wygrana z Francuzką
-
16:23
Przedsiębiorcy z ul. Józefa nie opuszczają lokali. Sprawa może trafić do sądu
-
15:57
W Rosji zakazano mówić o zakazach. Dziennikarka ujawnia kulisy systemu Putina
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze