Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Niedziela w Rabce. Unijne święto w południowej Małopolsce

  • Podhale
  • date_range Niedziela, 2015.08.16 13:49 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 02:47 )
Tym razem Urząd Marszałkowski zaprasza na Festyn Funduszy Europejskich do Rabki Zdroju. Dla mieszkańców i kuracjuszy przygotowano wiele atrakcji - szczególnie dla całych rodzin. Są warsztaty malowania na szkle i garncarstwa, a także koncerty, które potrwają do późnych godzin nocnych. Są również stoiska firm z Małopolski, które skorzystały z dofinansowania na rozszerzenie swojej działalności.

fot: Przemek Bolechowski

posłuchaj mieszkańców Rabki
Festyn Funduszy Europejskich w Rabce 16.08.15 fot: Przemek Bolechowski

Marian Matusik z zakopiańskiej Fundacji Skansen podkreśla jednak,  że Europa wspiera nie tylko komercyjne przedsięwzięcia:

Jest możliwośc realizacji bardzo ciekawych przedsięwzięć dla Małopolski. Zmieniła się Małopolska, zmieniła sie Rabka, widać postęp. Bibliotekę przenieśli, dworzec jest wyremontowany - to widać. A odnowiony park jest piękny, jest gdzie spacerować.

Generalna rewitalizacja parku zdrojowego - to najważniejsza inwestycja unijna w Rabce. Koszt odnowienia zabytkowego, ale i bardzo zniszczonego terenu wyniósł osiem mln złotych, z czego ponad 6 mln to właśnie pieniądze przekazane z Brukseli. Bez tego wsparcia miasto bardzo długo jeszcze nie byłoby w stanie zmienić tej reprezentacyjnej części kurortu. Teraz , zarówno  mieszkańcy jak i kuracjusze są zachwyceni miejscem do odpoczynku i rekreacji.

Na dzisiejszym Festynie Funduszy Europejskich w Rabce działa też punkt konsultacyjny dla firm, które chciałyby skorzystać z dofinansowania. Do wieczora eksperci udzielają darmowych porad w tym zakresie. Wśród wystawców którzy przyjechali do Rabki Zdroju są też tacy, którzy czerpiąc ze wzornictwa regionalnego produkują artystyczne przedmioty do wyposażania  domów, biżuterię i ubrania.

 

Przemek Bolechowski/bp

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię