Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Halny znów daje się we znaki Zakopanemu

  • Podhale
  • date_range Wtorek, 2014.11.04 15:35 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:45 )
Ponad 100 km/h to prędkość wiatru jaki w nocy z 4 na 5 listopada wiał na Podhalu. Halny powalił kilkadziesiąt drzew i uszkodził dach jednego z kościołów. Przez część nocy zablokowana była drogą w stronę Morskiego Oka i Łysej Polany. W niektórych dzielnicach Murzasihla z kolei mieszkańcy nie mieli prądu - wiatr uszkodził linie energetyczne.

fot. P. Bolechowski

Posłuchaj relacji Przemka Bolechowskiego
Zniszczenia po halnym w Zakopanem, fot. Przemek Bolechowski

Huragan wyrwał też część dachu z budynku Centralnego Ośrodka Sportu. Potężne elementy konstrukcyjne z części łączącej hotel z pływalnią spadły na zaparkowane poniżej samochody.


- Zerwana została część dachu i przygniotła stojące samochody. Na szczęście w środku nie było żadnych osób. - tłumaczy Adam Worwa - Natomiast 10 osób ewakuowano z basenu.


Piotr Smółka, pracownik Centralnego Ośrodka Sportu dodaje w rozmowie z Radiem Kraków, że sama pływalnia nie ucierpiała. Tutaj również konstrukcja dachowa skutecznie opiera się wiatrowi.

Silny wiatr unieruchomił również kolejkę linową na Kasprowy Wierch.Synoptycy ostrzegają, że wiatr może dawać się we znaki w Tatrach i na Podhalu jeszcze przez kilka dni.

 

(Przemysław Bolechowski/ew)

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię