Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Dramatyczna sytuacja finansowa szpitala w Rabce

  • Podhale
  • date_range Czwartek, 2015.06.11 11:05 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 02:45 )
Czarne chmury zbierają się nad szpitalem w Rabce. Sytuacja miejskiej lecznicy jest dramatyczna - tak kondycję finansową placówki ocenia jej prezes, która zwróciła się z apelem do władz Rabki o pomoc finansową. Bez niej szpitalowi grozi utrata płynności finansowej. Jeśli samorząd nie wspomoże szybko finansów szpitala to może zabraknąć pieniędzy m.in. na pensje dla lekarzy i personelu medycznego.

Fot. Przemysław Bolechowski

Posłuchaj co mówi Ewa Przybyło, burmistrz Rabki
Szpital w Rabce-Zdrój

Ewa Przybyło, burmistrz Rabki zapewnia, że szpital otrzyma pomoc i nie ukrywa, że zła sytuacja finansowa placówki to winna NFZ. "Z przykrością stwierdzam, że z roku na rok w białych rękawiczkach NFZ obniża kontrakt. A to troszkę mniej na wewnętrzny, a to na chirurgii. W wyniku takiego działania, po 4 latach mamy kontrakt mniejszy o 1,5 miliona. To jest być albo nie być" - dodaje Przybyło.

Władze Rabki jeszcze w czwartek podejmą decyzję, że w najbliższych tygodniach szpital otrzyma 1,2 miliona złotych. Burmistrz Ewa Przybyło uważa, że dla mieszkańców istnienie opieki medycznej na miejscu to priorytet.

Jeszcze na początku roku miejski szpital z budżetu Rabki otrzymał 300 tysięcy złotych. Łącznie więc samorząd tylko w tym roku wesprze placówkę kwotą półtora miliona. Najprawdopodobniej przekazana suma będzie w formie pożyczki. Trudno jednak na razie oceniać, kiedy szpital będzie w stanie ją zwrócić.

 

 

 

(Przemysław Bolechowski/ko)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię