Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Betonowy mur zablokował dojazd do jednego z zakopiańskich osiedli

  • Podhale
  • date_range Poniedziałek, 2014.10.13 13:52 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:45 )
Chodzi o Małe Żywczańskie i znaną już doskonale właścicielkę nielegalnie wybudowanego przed laty domu. Tym razem kobieta zaczęła budować mur w poprzek jezdni, blokując całkowicie dojazd do osiedla od tej części miasta. Gdy mieszkańcy zaalarmowali władze Zakopanego i policję, na miejscu budowy wybuchła awantura.

Fot. Przemek Bolechowski

Posłuchaj materiału Przemka Bolechowskiego
Betonowy mur zablokował dojazd do jednego z zakopiańskich osiedli

 Joanna Jackowicz, właścicielka domu, która zaczęła stawiać mur w poprzek drogi tłumaczyła wszystkim zebranym, że zagradza swój teren bezprawnie zabrany jej przed laty.

 

- To jest moja droga i moja działka - mówiła w rozmowie z Radiem Kraków Joanna Jackowicz.

Jak tłumaczy Wojciech Solik. wiceburmistrz Zakopanego, budowa muru w poprzek drogi zagraża bezpieczeństwu mieszkańców osiedla. Ciężkim sprzętem usunięto to, co uparta właścicielka nieruchomości zdołała już postawić. Jak podkreślali, również urzędnicy, właścicielem drogi publicznej jest gmina i nikt nie może jej bezkarnie zagradzać. Kobieta, mimo zapewnień, nie posiada pozwolenia na budowę ogrodzenia i stąd akcja służb komunalnych, które usunęły powstający mur.

 

(Przemek Bolechowski/ew)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię