- A
- A
- A
NS: Weekendowe lekcje historii czyli Jarmark Św. Małgorzaty
W ten weekend Nowy Sącz będzie gościł uczestników corocznego Jarmarku Świętej Małgorzaty. Odbywający się na Placu Kolegiackim jarmark nawiązuje do targów, które w średniowieczu urządzano w Nowym Sączu z okazji wspomnienia patronki miasta.- Od pięciu lat staramy się odtwarzać to wydarzenie i w ten sposób pokazać bogatą historię Sądecczyzny - mówi Robert Ślusarek, dyrektor muzeum okręgowego w Nowym Sączu.
Jedną z atrakcji zaplanowanego na cały weekend Jarmarku św. Małgorzaty będą rycerze, którzy do Nowego Sącza zjadą z całej Polski. Swój obóz rozbiją pod Basztą Kowalską, gdzie w sobotę odbędzie się turniej rycerski i inscenizacja średniowiecznej potyczki.
Inną weekendową propozycją dla nowosądeczan będą odbywające się w sobotę w Miasteczku Rowerowym 12. Mistrzostwa Nowego Sącza w Grillowaniu. Jeszcze dziś można się zgłosić do udziału w kulinarnych zawodach. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne oraz sprzęt AGD.
Szczegółowe informacje na temat zbliżających się wydarzeń znajdują się na stronie internetowej www.nowysacz.pl .
(Joanna Porębska/MK)
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
08:15
Złota alga na Wiśle? Wicewojewoda: "Dużego ryzyka dziś nie ma, ale lepiej dmuchać na zimne"
-
07:46
W czasie upałów policja przypomina: nie zostawiać dzieci i zwierząt w autach
-
07:28
Jak ocenić stan poszkodowanych z pokładu śmigłowca lub z drona? Nad tym pracuje TOPR
-
07:04
Szósty dzień Sławosza Uznańskiego na ISS: Połączenie z premierem i dalsze eksperymenty
-
06:47
Przyszkolne boiska będą otwarte dla krakowian. Projekt przyjęty
-
06:38
Życiowy sukces Majchrzaka na wimbledońskiej trawie
-
06:25
W czwartek na Wimbledonie mecze Igi Świątek i trojga polskich deblistów
-
06:05
Aktualności komunikacyjne Radia Kraków 03.07
-
06:02
Wczoraj to było preludium. Prawdziwy upał nadejdzie w czwartek
-
21:51
Radni zdecydowali: od 1 września krakowianie zapłacą więcej za wywóz śmieci
-
21:09
Kolejka gondolowa na Malnik? Muszyna znów szuka inwestora
-
10:40
Kraków Grzegorza Bednarczyka - odc. 8. cmentarz dla skazańców w samym centrum miasta
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze