W salach zostaną zachowane odpowiedznie odstępy między zdającymi  - czyli półtora metra w każdym kierunku. Ławki i krzesła będą dezynfekowane przed egzaminem i po nim, podobnier będzie z materiałami, sprzętami, z których korzysta więcej niz jeden zdający. W szkołach prowadzonych przez Powiat Nowosądecki wszystko jest dopięte na ostatni guzik – zapewnia Bożena Mynarek, dyrektor wydziału edukacji w sądeckim starostwie.

 

Uczniowie wchodząc na teren szkoły będą musieli mieć zakryte usta i nos. Przy wejściu do szkół pielęgniarki zmierzą im temperaturę, a następnie maturzyści będą musieli zdezynfekować ręce. Uczniowie będą mogli ściągnąć maski dopiero, gdy zasiądą przy swoich ławkach. W szkołach prowadzonych przez Powiat Nowosądecki do matury przystąpi 524 uczniów. W związku z epidemią koronawirusa w tym roku nie będzie matur ustnych.

 

Bartosz Niemiec/bp

 

 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.