Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Nie żyje Monika Kowalczyk znana sądecka dziennikarka i felietonistka

Zmarła po długiej i ciężkiej chorobie w wieku 47 lat. Karierę rozpoczęła w Radiu Echo, jako reporterka. Później pracowała w Gazecie Wyborczej, Dzienniku Polskim i Dobrym Tygodniku Sądeckim. Przez lata kierowała też sądecką redakcją Gazety Krakowskiej, a także portalem Sądeczanin. Była również związana z Radiem Kraków. - Rzetelna, pracowita, obiektywna, najlepsza z nas - wspomina dziennikarka Iwona Kamieńska.

fot: Damian Radziak

Od pierwszych reporterskich wyzwań Monika była dziennikarzem znakomitym - potrafiła jednocześnie słuchać i słyszeć, patrzeć i widzieć. W jej ogromnych pokładach empatii potrafiła tak składać słowa, że odbiorca nie tylko dowiedział się czegoś z tekstu i materiału, ale przede wszystkim poczuł. Taka umiejętność jest w tym zawodzie bezcenna, a Monika tę iskrę Bożą miała  - podkreśla Iwona Kamieńska.
Pogrzeb Moniki Kowalczyk odbędzie się w czwartek o 14:00 w kościele parafialnym w Trzetrzewinie.
Autor:
Bartosz Niemiec

Opracowanie:
Beata Penderecka

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię