- A
- A
- A
Mszana: gmina tłumaczy się z zarzutów ludzi-duchów
Czy skarga podpisana przez nieistniejących autorów, mieszkających pod adresem, którego nie ma, może poruszyć sądową machinę? Przykład z Mszany Dolnej pokazuje, że tak.Skarga dotyczy uchwały rady gminy wprowadzającej nowy system odbioru śmieci. Władze gminy sprawdziły, że podpisane pod nią osoby nigdy nie mieszkały w Mszanie, nie istnieje też podany w dokumencie adres. Mimo to sąd nakazał gminie bardzo poważne rozpatrzenie i wytłumaczenie się z zarzutów.
O wysłaniu skargi władze gminy dowiedziały się, kiedy sąd przesłał jej kopię z prośbą o ustosunkowanie. Burmistrz Mszany Tadeusz Filipiak odesłał dokumenty wraz z informacją, że podpisani pod nią Kunegunda Miotlewicz i Izydor Miotlewicz nigdy w Mszanie nie mieszkali a adres ul. Słomka 523a nie istnieje, bo wspomniana ulica liczy w sumie nieco ponad 230 numerów. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie uznał jednak, że sprawa zasługuje na normalne rozpatrzenie, zażądał oficjalnych wyjaśnień i dyskusji na forum rady miasta.
Burmistrz Mszany zapowiada, że oczekiwania sądu zostaną wypełnione, choć wcześniej uchwała śmieciowa była sprawdzana przez służby prawne wojewody i żadnych uchybień w niej nie zauważono. Tadeusz Filipiak obawia się jednak, że takie podejście może sprowokować innych do słania podobnych pism i rada gminy a potem sąd będzie tracić czas na rozpatrywanie skarg ludzi-duchów.
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
10:26
Zabytkowy LOWA 1817 jak nowy. Efekty pracy krakowskich mechaników
-
09:51
„Chodźże żywo po warzywo” w Krakowie. Tłumy po ostatnie tony darmowych ziemniaków
-
09:47
Dwie nocne akcje ratunkowe w Tatrach. Ukraińcy zabłądzili, Holender odnalazł się po słowackiej stronie
-
09:22
W Krakowie rozdają za darmo ziemniaki. Do odebrania 10 ton
-
08:52
Upadek Zondacrypto pod lupą. Co jest prawdą, a co dezinformacją?
-
08:15
Urszula Nowogórska (PSL): Polska nie powinna respektować wyroków TSUE ws. małżeństw jednopłciowych
-
08:01
Kraków szykuje się na najazd angielskich kibiców. Będzie śmigłowiec i wsparcie z Wysp
-
07:46
Kryptowaluty i handel ludźmi. Policja uderza w zorganizowaną grupę
-
07:30
Była szefowa DPS w Nowodworzu walczy o etat. W tle prokuratura i zarzuty wobec starostwa
-
07:19
Kosarzyska kontra Koszarzyska. Mieszkańcy mówią jasno: „Tak było od zawsze”
-
06:58
Na trasę do Morskiego Oka wracają „elektryki”, ale zaprzęgi konne zostają
-
06:41
Sztuka, która hipnotyzuje. Wystawa Si On w Bunkrze Sztuki z Marką Radia Kraków
-
06:25
Środa umiarkowanie ciepła, w nocy na południu nawet... -6 stopni
-
06:00
Wyjątkowy zabytek na torach Krakowa. Odrestaurowany wagon LOWA wyjedzie na majówkę
-
23:00
Sarnie Uroczysko. Tajemnice codzienności prof. Karola Estreichera juniora
-
19:27
Krakowski karmelita uwolniony z więzienia na Białorusi. Brat Grzegorz Gaweł wróci do kraju
-
18:25
Afera Zondacrypto. Czy regulacje mogły zapobiec stratom?
-
18:25
Dwa wypadki na autostradzie A4
-
16:55
Poczobut na wolności. „To cud, że wyszedł z łagru żywy”
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze