Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Mimo kiepskich prognoz Sądecczyzna nie rezygnuje z otwarcia sezonu na kąpieliskach

  • Krystyna Pasek
  • date_range Środa, 2023.06.07 16:49 ( Edytowany Środa, 2023.06.07 16:53 )
Choć w prognozach pogody na długi weekend więcej deszczu niż słońca, Sądecczyzna nie rezygnuje z otwarcia sezonu na kąpieliskach. Od jutra będą czynne dwa z nich: Park Wodny „Stawy” w Starym Sączu i basen pod chmurką na Zapopradziu w Muszynie. Trwają tam właśnie ostatnie przygotowania do otwarcia.

Posłuchaj materiału Krystyny Pasek

Zarówno w Starym Sączu jak w Muszynie wkrótce wszystko będzie gotowe na przyjęcie gości, nie wiadomo jednak, czy ci się zjawią, bo zapowiadane intensywne opady deszczu raczej nie będą sprzyjać wodnym kąpielom i plażowaniu. Iwona Wachna, przewodnicząca Rady Nadzorczej spółki Zapopradzie, ma nadzieję, że pogoda wbrew prognozom – przyniesie choć trochę słońca

Wszyscy liczymy na to, że prognozy się zmienią, tylko tak naprawdę potrzebujemy słoneczka, kończymy sprzątać, ostatnie malowania, rozkładania leżaków i możemy startować. Woda obecnie ma temperaturę 22 stopnie, ale cały czas grzejmy wodę, mamy nowy system solarny i liczymy na to, że woda w tym roku będzie miała aż 30 stopni.

W tym roku nie udało się uniknąć podwyżek za wstęp na muszyńskie baseny. Ceny będą wyższe o 20 procent, co wiąże się nie tylko z inflacją, ale także otwarciem nowych atrakcji: plaży z szyldem „Zanzipradzie”i strefy zabaw dla dzieci.

Za wstęp na starosądeckie „Stawy” także trzeba będzie zapłacić więcej – bilety w porównaniu do ubiegłego roku są wyższe o 12 procent - mówi Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza.

Ceny zmieniły się minimalnie, poniżej progu inflacji. Całodzienny wstęp na kąpielisko to 12 zł z bilet normalny, na bilety dla dzieci można ;liczyć na dodatkowe opusty. Cena z pewnością nie jest zaporowa, jest ważnym zasileniem funduszu, który jest nam potrzebny na utrzymanie kąpieliska, przede wszystkim kosztu ratowników.

Przygotowania do sezonu trwają też na terenie basenów w Piwnicznej- Radwanowie, tam otwarcie planowane jest w ostatni weekend czerwca.

Każdego roku mieszkańcy Sądecczyzny i turyści korzystają też z tak zwanych „dzikich kąpielisk”. To miejsca nad rzekami i jeziorem Rożnowskim, gdzie nie można liczyć na stały nadzór ratownika.

W weekendy, a w wakacje całodobowo – nad jeziorem prowadzone będą jednak dyżury Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

Przygotowujemy się do sezonu, przygotowujemy sprzęt. Numer alarmowy 601 100 100 ogólnopolski jest czynny

- mówi Dariusz Gerhardt, prezes WOPR-u. Dodaje jednak, że jeśli pogoda nie dopisuje, ruch nad jeziorem i na jeziorze jest zwykle niewielki. Można spotkać tam głównie żeglarzy, którzy korzystają z akwenu od wiosny do jesieni i wędkarzy, którym deszcz niestraszny.

Autor:
Krystyna Pasek

Opracowanie:
Jowita Gałka-Kucharska

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię