Dzieło było także prezentowane w sądeckim ratuszu, ale w czwartek jego nabywca z okazji przypadającej rocznicy lokacji miasta przekaże je mieszkańcom na ręce prezydenta Nowego Sącza. "Mieszkańcy będą mogli przyjść i podziwiać to niezwykłe dzieło" – mówi Małgorzata Grybel z sądeckiego magistratu. 

Uroczyste przekazanie albumu rozpocznie się o godzinie 15.30. W naszym kraju jest tylko 50 egzemplarzy tego dzieła. Żadna jednak instytucja publiczna nie stała się właścicielem albumu dzięki hojności prywatnego nabywcy. Album ma wartość 52 tysięcy złotych. 

Z okazji rocznicy lokacji Nowego Sącza, 8 listopada odbędą się też dwa koncerty. W Miejskim Ośrodku Kultury wystąpi Sądecka Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Leszka Mieczkowskiego. W programie muzyka kompozytorów polskich i zagranicznych m.in. Wojciecha Kilara, czy Antonio Vivaldiego. Początek koncertu o godzinie 18:00. O tej samej porze w gmachu głównym Muzeum Okręgowego odbędzie się koncert młodych artystów - Eweliny Listwan i Bartłomieja Zajkowskiego. 

 

 

(Bartosz Niemiec/ew)