Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Jest sądowy finał sprawy 18-latki z Limanowej, która jesienią zorganizowała w mieście Strajk Kobiet

Zgodnie z wydanym orzeczeniem dziewczyna nie poniesie za to kary, czego domagała się dla niej limanowska policja. Sąd Okręgowy podtrzymał tym samym wyrok pierwszej instancji o umorzeniu postępowania.

fot: Pixabay

18-letnia Małgorzata, która jesienią ubiegłego roku w Limanowej zorganizowała Strajk Kobiet nie zostanie ukarana.  Sąd Okręgowy w Nowym Sączu odrzucił zażalenie komendanta limanowskiej policji na umorzenie postępowania w sprawie dziewczyny. Podzielił zatem ostatnią opinie Sądu w Limanowej, który uznał, że nastolatka nie dopuściła się wykroczenia. Wcześnie sąd ukarał ją naganą, ale obrońca nastolatki odwołał się od tego postanowienia.
Dzisiejszy decyzja kończy sprawę.
- Wykroczenie musi się charakteryzować chociaż minimalną społeczną szkodliwością, a w przypadku tego zgromadzenia nic takiego nie miało miejsca - uzasadniał swoją decyzję sędzia Bogdan Kijak
Nastolatka zgodnie z decyzją sądu otrzyma też zwrot poniesionych kosztów obrony. Sprawa trafiła na wokandę  po zawiadomieniu złożonym przez policję. Zarzucała ona nastolatce naruszenie przepisów zakazujących organizowania zgromadzeń oraz brak zgłoszenia zgromadzenia w urzędzie. Dzisiejsze postanowienie Sądu Okręgowego w Nowym Sączu jest prawomocne.
Autor:
Joanna Porębska

Opracowanie:
Beata Penderecka

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię