Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Jarosław Gowin: turystyka jest ważna dla polskiego PKB

  • Beata Penderecka
  • date_range Poniedziałek, 2021.06.14 18:48 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.06.14 18:52 )
Turystyka jest ważna dla polskiego PKB, zwłaszcza dla poszczególnych regionów; mogliśmy się o tym przekonać dotkliwie podczas pandemii - mówił w poniedziałek wicepremier Jarosław Gowin podczas konferencji programowej Porozumienia w Muszynie poświęconej turystyce.

Autorstwa Mach240390 - Praca własna, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=81355684

„O tym, jak ważna jest turystyka dla polskiego PKB, a zwłaszcza dla poszczególnych regionów, mogliśmy się przekonać bardzo dotkliwie podczas miesięcy pandemii. Jesteśmy w przededniu zakończenia pandemii. Zakończyliśmy walkę z kolejną falą i jeżeli zaszczepimy się w przynajmniej 70 proc., to jest nadzieja, że czwarta fala się nie pojawi i jest nadzieja na to, że odrodzi się turystyka” – mówił Gowin.

Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Andrzej Gut-Mostowy powiedział, że pandemia bardzo zmieniła przyzwyczajenia turystyczne i potrzeby rekreacyjne. Dodał, że teraz turyści chcą wypoczywać aktywnie. „Podczas miesięcy pandemii, choć obiekty turystyczne były zamknięte, to pełne turystów były dukty leśne, oblężone były parki narodowe” – zauważył wiceminister.

Zapowiedział on, że niebawem powstanie nowy rejestr obiektów turystycznych na stronie turystyka.gov.pl.

„Wszystkie rejestry obiektów noclegowych, hotelowych, które obecnie funkcjonują na stronie ministerstwa rozwoju, zostaną fundamentalnie zmienione i udoskonalone. Wszystkie obiekty hotelowe, pensjonatowe, które są zarejestrowane w Urzędach Marszałkowskich będą na stronie ministerstwa rozwoju w sposób interaktywny, dynamicznie prezentowane. W pierwszych dniach lipca na portalu będzie totalna rewolucja” – zapowiedział wiceminister.

Burmistrz Muszyny, a zarazem prezes Zarządu Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP Jan Golba przekonywał, że po pandemii są potrzebne publiczne inwestycje w infrastrukturę turystyczną.

„Te inwestycje są nie tylko wyraźnym wsparciem miejscowości turystycznych, ale mają bardzo szczególną moc rozwojową. Jest pilna potrzeba stworzenia rządowego programu odbudowy turystyki w Polsce i szybkie uruchomienie środków na inwestycje - zarówno w infrastrukturę turystyczną, jak również uzdrowiskową. Jestem przekonany, że inwestycje w turystyce dadzą wymierny efekt” – wskazał Golba.
Opracowanie:
Beata Penderecka

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię