W planie są: pokaz artyleryjski, pokazy walk, warsztaty tańca dawnego, turnieje rodzinne i zabawy plebejskie. Odbędą się też koncerty: Duo Performance oraz Instrumentalistów Filharmonii Krakowskiej. Organizatorzy zapraszają także na wernisaż wystawy "Zamek Lipowiec Pomiędzy twierdzą, rezydencją a więzieniem", a wieczorem o godzinie 19.30 na spektakl "Światło i dźwięk".

Po otwarciu będzie czynna ekspozycja, będzie dostęp do dziedzińca, do wozowni, do studni, będzie czynny również punkt informacyjno-sprzedażowy związany z zamkiem. Jest tutaj ogromny potencjał wystawienniczy, jest mnóstwo pomieszczeń - powyżej 50 pomieszczeń, które mogą służyć przeróżnym celom i wystawom i eventom i szerokiemu działaniu. Może to być naprawdę ogromna atrakcja turystyczna dla Małopolski- zaznacza Marek Szymaszkiewicz, kustosz Muzeum Małopolski Zachodniej, do którego należy warownia.

Od kilku lat zamek był nieczynny z powodu złego stanu technicznego. Teraz, po długotrwałym remoncie, możliwe jest otwarcie nie tylko podzamcza, gdzie w kawiarni będzie można posmakować regionalnej potrawy - ziemniaków po cabańsku, ale także samej warowni.