Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

W Beskidach liczą nietoperze. Te już nie śpią!

W Babiogórskim Parku Narodowym dobiega końca akcja liczenia nietoperzy. Ssaki, której zazwyczaj hibernują do kwietnia, w tym roku już nie śpią. Wszystko przez wyjątkowo ciepłą zimę.

źródło: www.bgpn.pl, fot. W. Gubała

Posłuchaj Stanisława Szafrańca z Babiogórskiego Parku Narodowego
Badanie aktywności nietoperzy

- Zazwyczaj o tej porze nietoperze hibernują i przyrodnicy mają ułatwione zadanie. Można je policzyć bez używania siatek i specjalnych detektorów . Nietoperze są na wyciągnięcie ręki - mówi Radiu Kraków Stanisław Szafraniec z Babiogórskiego Parku Narodowego.

Przyrodnicy parku narodowego w poszukiwaniu nietoperzy zaglądają do jaskiń, leśniczówek i piwnic. Wyniki tegorocznego liczenia nietoperzy poznamy za kilka tygodni. To ważne dane dla przyrodników. Dzięki nim można sprawdzić jak zmienia się środowisko.

W Babiogórskim Parku Narodowym można spotkać 12 gatunków nietoperzy . Wszystkie należą do rodziny mroczkowatych. Są pod ścisłą ochroną.

(Marek Mędela)


Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię