W środę w godzinach wieczornych patrol dzielnicowych Komisariatu Policji w Trzebini na jednej z ulic miasta ujawnił włamanie do kiosku. O powyższym fakcie policjanci poinformowali dyżurnego, a sami natychmiast rozpoczęli penetrację przyległych ulic w poszukiwaniu sprawcy.

W pewnej chwili zauważyli chłopca idącego w ich stronę, który na widok radiowozu zatrzymał się i włożył coś za postawioną przy drodze donicę. Okazało się, że chłopiec ma 13 lat, a za donicą mundurowi znaleźli dwie paczki papierosów. Początkowo chłopak tłumaczył się, że papierosy zakupił mu jakiś mężczyzna, jednak po krótkim czasie przyznał, że wyginając drzwi kiosku, ukradł z wnętrza cztery paczki, a na widok nadjeżdżającego radiowozu szybko je schował. 13-latek wskazał też miejsce ukrycia pozostałych dwóch paczek.

Nieletni został przywieziony do komisariatu, gdzie po wykonaniu czynności odebrała go matka. O całym zdarzeniu został powiadomiony Sąd Rodzinny, który podejmie decyzję co do środków wychowawczych wobec nieletniego.