Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Radni powiatowi z Wadowic potępili ideologię gender

Jak dowiedziało się Radio Kraków uchwałę w tej sprawie podjęto jednogłośnie. Jej projekt przygotowali radni Prawa i Sprawiedliwości a swoje głosy dołożyli radni Platformy Obywatelskiej i lokalnego ugrupowania Wspólny Dom. Udziału w głosowaniu odmówili radni SLD.

( Marek Medela /dw)

Radni powiatu wadowickiego apelują "o nieuleganie naciskom ze strony środowisk, które pod pozorem walki o równouprawnienie kobiet i mężczyzn, tworzą nową ideologię gender". Podkreślają, że kulturowe traktowanie płciowości zagraża małżeństwu, jako związkowi kobiety i mężczyzny i tym samym może doprowadzić do przyznania praw rodzicielskich parom tej samej płci.

Uchwała ma być wyrazem troski o los polskich rodzin i młodego pokolenia.

Teraz podjęta w Wadowicach uchwała powinna trafić do premiera , marszałków sejmu i senatu, do ministra edukacji oraz małopolskiego kuratora oświaty.To nie pierwszy podobny apel przyjęty w Wadowicach. Po beatyfikacji Jana Paweła II rada miejska Wadowic podjęła rezolucję potępiająca ataki na Kościół Katolicki oraz osobę papieża, do których miało dochodzić podczas uroczystości beatyfikacyjnych.

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię