Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Pożar lawety na autostradzie A4 Zobacz ZDJECIA

Na autostradzie Katowice - Kraków w czwartek wieczorem zapaliła się laweta przewożąca samochody. Przez kilka godzin trasa była częściowo zablokowana.

Fot, W Rapka

Pożar lawety na A4. Fot. W Rapka PSP Chrzanów

Zgłoszenie o pożarze lawety strażacy odebrali około 19.30. Samochód stanął w ogniu na pasie w kierunku Krakowa w pobliżu Alwerni. Pożar gasiło siedem jednostek straży pożarnej.

W momencie przybycia straży pożarem objęty był całkowicie ciągnik siodłowy oraz trzy samochody znajdujące się bezpośrednio za kabiną oraz częściowo dwa kolejne. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a następnie pianą gasili palące się pojazdy . Kierowca samochodu ciężarowego jechał sam i opuścił pojazd o własnych siłach - informuje kpt. Wojciech Rapka z Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie.

Po ugaszeniu pożaru trzeba było przepompować paliwo z uszkodzonych samochodów do beczek oraz posprzątać pas ruchu. Autostrada przez trzy godziny była częściowo zablokowana. Ruch odbywał się jednym pasem. Tworzyły się korki.

Marek Mędela/bp

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię