Piotr Hamarnik z biura prasowego spółki poinformował we wtorek, że inwestycję sfinansuje ona z własnych funduszy. „Kontrakt za ponad 14 mln zł na projekt, dostawę i instalację systemu informacji pasażerskiej oraz monitoringu zrealizuje Firma Sprint. Zgodnie z umową zakończenie prac przewidziano w pierwszym kwartale 2025 roku” – podał.

Hamarnik dodał, że po zakończeniu inwestycji podróżujący koleją z Trzebini do Oświęcimia i Czechowic-Dziedzic skorzystają z nowych ułatwień na peronach. „Przewidziano montaż systemu do emisji komunikatów dźwiękowych. Zainstalowane zostaną zegary. Na stacji w Oświęcimiu będą wyświetlacze zawierające wizualne informacje o najbliższych pociągach. Bezpieczeństwo zwiększy monitoring, między innymi w Chrzanowie, Libiążu, Oświęcimiu i Brzeszczach” – wyliczył.

Pracownik biura prasowego przypomniał, że to kolejne inwestycje na linii nr 93 z Trzebini przez Oświęcim do Czechowic-Dziedzic. „Wyższy komfort na tej trasie zapewniają już przebudowane stacje i przystanki. (…) Wyposażone zostały w nowe wiaty, ławki, tablice informacyjne i oznakowanie. System ścieżek naprowadzających, a także zamontowane windy w Chrzanowie i Oświęcimiu, ułatwiają komunikację osobom o ograniczonych możliwościach poruszania” – dodał.

Linia kolejowa 93 wiedzie od Trzebini (Małopolskie) do Zebrzydowic (Śląskie) na granicy z Czechami.