Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Pijany ojciec opiekował się czwórką dzieci; został zatrzymany

Pijanego 43-latka, pod którego opieką było czworo dzieci, zatrzymali policjanci w Kętach. Rzecznik komendy w Oświęcimiu asp. szt. Małgorzata Jurecka podała w środę, że mężczyzna miał w organizmie 2,2 promile alkoholu.

Fot. Paweł Topolski

Badanie stanu trzeźwości ojca małoletnich wykazało ponad dwa promile alkoholu. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany, natomiast małoletni zostali oddani pod opiekę rodziny

- informuje Małgorzata Jurecka, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policjantka poinformowała, że we wtorek wieczorem funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który idąc po osiedlu, sprawiał wrażenie nietrzeźwego. Miał pod opieką czwórkę małych dzieci.

Policjantka dodała, że w tej sprawie wszczęte zostało postępowanie w związku z podejrzeniem narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletnich. Grozi za to do pięciu lat więzienia.

Materiały trafiły też do wydziału rodzinnego i nieletnich Sądu Rejonowego w Oświęcimiu, który sprawdzi sytuację rodzinną dzieci. "Odrębny wniosek zostanie przekazany do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Istnieje podejrzenie, że czyn, którego dopuścił się mężczyzna, może świadczyć o jego uzależnieniu od alkoholu" – dodała Jurecka.

Autor:
Polska Agencja Prasowa

Opracowanie:
Agata Ciechanowska

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię