Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Pijany kierowca, bez prawa jazdy, śmiertelnie potrącił pieszego i uciekł z miejsca wypadku

Trzy promile alkoholu miał w organizmie kierowca, który w Olkuszu śmiertelnie potrącił pieszego. 35-letni mieszkaniec Klucz zginął na miejscu.

fo: KPP w Olkuszu

Do wypadku doszło na przejściu dla pieszych w rejonie ulicy Cegielnianej. 48-letni kierowca hondy potrącił przechodzącego przez pasy mężczyznę.

Nie udzielił mu pomocy i odjechał z miejsca wypadku. Mężczyzna mimo reanimacji zmarł.

Dyżurny olkuskiej policji natychmiast ogłosił poszukiwania. Sprawca wypadku po kilku minutach został zatrzymany przez dzielnicowych. Mężczyzna był pijany. Badanie alkomatem wskazało blisko 3 promile alkoholu. Co więcej, kierowca nie miał prawa jazdy. Sąd odebrał mu uprawnienia do prowadzenia pojazdów za jazdę po alkoholu. Zakaz obowiązywał do maja 2023 roku.
Autor:
Marek Mędela

Opracowanie:
Beata Penderecka

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię