Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Pacjenci z Olkusza skarżą się na szpitalne jedzenie

To nierozwiązywalny od lat problem większości małopolskich szpitali. Pacjenci skarżą się na kiepską jakość posiłków i założyli nawet specjalny profil na portalu społecznościowym. Jedną z placówek z najgorszym wyżywieniem jest Nowy Szpital w Olkuszu.

fot. oto-polska.blogspot.com/ źródło: foter.com


Po likwidacji szpitalnej kuchni spółka zawarła umowę z firmą cateringową, dowożącą jedzenie do lecznicy z odległości kilkudziesięciu kilometrów. Zdaniem chorych, przyrządzane przez tę firmę posiłki nie nadają się do jedzenia.

Pacjenci oceniają, że zupa składa się głównie z zabarwionej wody, w której pływa kawałek marchewki luz ziemniaka. Drugie danie wygląda podobnie: malutki kawałek mięsa bez smaku, duża porcja ziemniaków i symboliczna porcja surówki. Pacjenci chcieliby też mieć nieograniczony dostęp do kawy lub herbaty.

Zarząd szpitala wyjaśnia, że posiłki są komponowane według zaleceń dietetyków, a firma cateringowa przygotowuje je zgodnie z normami sugerowanymi przez Instytut Żywności i Żywienia. Mimo wszystko, uwagi pacjentów mają zostać wzięte pod uwagę.

Olkuski szpital nie jest jednak wyjątkiem - na jedzenie narzekają pacjenci w większości lecznic. Placówki twierdzą, że na dostosowanie menu do potrzeb chorych nie mają pieniędzy. Brakuje też regulacji prawnych, które mobilizowałyby szpitale do dbania o jadłospis.(Ewa Ostapowicz/ew)
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię